Ibufen Baby 60mg x 5 czopków

  • W przypadku gorączki bądź dolegliwości bólowych u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia zaleca się stosować produkt leczniczy Ibufen Baby 60mg w postaci czopków doodbytniczych. Jeden czopek zawiera 60mg substancji czynnej, czyli ibuprofenu.
  • Ibufen Baby 60mg x 5 czopków
Producent: Polpharma
Kod produktu: 18763
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
8,49 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibufen Baby 60mg:

Substancja czynna: ibuprofen. Jeden czopek zawiera 60mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: witepsol H15, witepsol W45.

Działanie Ibufen Baby 60mg:

Zawarty w produkcie leczniczym Ibufen Baby 60mg ibuprofen należy do grupy substancji czynnych zwanych niesteroidowymi leki przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ze względu na formę aplikacji jest zalecany dla niemowląt i małych dzieci.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibufen Baby 60mg wskazany do stosowania w leczeniu gorączki różnego pochodzenia (w tym: gorączki towarzyszącej infekcjom wirusowym oraz gorączki pojawiającej się w przebiegu odczynu poszczepiennego); bólu różnego pochodzenia (nasilenie słabe lub umiarkowane) – ból głowy, gardła i mięśni w przebiegu przeziębienia i grypy, ból mięśni, stawów i kości (po urazach narządów ruchu – skręcenia, nadwerężenia), ból po urazie tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, ból zębów (w tym bolesne ząbkowanie), ból głowy, ból uszu występujący w stanach zapalnych ucha środkowego. Do stosowania od 3. miesiąca życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować poniżej 3. miesiąca życia. Nie stosować u dzieci o wadze ciała poniżej 6kg. Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków NLPZ pojawiały się w przeszłości objawy alergii (nieżyt nosa, pokrzywka, skurcz oskrzeli, astma oskrzelowa). Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy – czynnej lub w wywiadzie, a także w przypadku perforacji lub krwawienia (dwa bądź więcej potwierdzonych przypadków owrzodzenia bądź krwawienia) także w przypadku, gdy występowały one po przyjęciu NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować równocześnie z innymi lekami NLPZ, w tym z inhibitorami COX-2. Nie stosować w trzecim trymestrze. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: zgaga, niestrawność, biegunka, ból brzucha, nudności, miejscowe podrażnienia odbytu; wysypka skórna; ból głowy; pokrzywka, świąd. Rzadko: wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie śluzówki żołądka; zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, pobudzenie, uczucie zmęczenia (pojedyncze przypadki reakcji psychotycznych, depresji, szumów usznych); obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie śluzówki jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu, zmniejszenie ilości wydalanego mocznika i zwiększenie stężenia mocznika w surowicy; zaburzenia czynności wątroby (głównie przy długotrwałym stosowaniu), żółtaczka zastoinowa, zapalenie wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych w surowicy; zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, anemia hemolityczna, anemia aplastyczna, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza) – pierwsze objawy to: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie; rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielania się naskórka; obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi – pojedyncze przypadki występowania objawów charakterystycznych dla aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, nudności, wymioty, ból głowy, gorączka, dezorientacja; obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca (podczas przyjmowania dużych dawek ibuprofenu).

Dawkowanie czopków Ibufen Baby 60mg:

Aplikować doodbytniczo. Maksymalna jednorazowa dawka wynosi 10mg/kg masy ciała. Maksymalna dobowa dawka wynosi 20-30mg/kg masy ciała – podawana w 3-4 dawkach pojedynczych. Schemat dawkowania: dzieci od 3. do 9. miesiąca życia (od 6 do 8kg masy ciała): dawka jednorazowa – jeden czopek; dawka dobowa – trzy razy na dobę, w odstępach 6-8-godzinnych. Maksymalna dawka dobowa – 3 czopki; dzieci od 9. miesiąca do 2. roku życia (od 8 do 12kg masy ciała): dawka jednorazowa – jeden czopek; dawka dobowa – cztery razy na dobę, w odstępach 6-godzinnych. Maksymalna dawka dobowa – 4 czopki. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 3 dni. Lek do stosowania doraźnego. W przypadku utrzymywania się objawów lub ich nasilenia należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel