Polecane produkty
Skład:
1 kapsułka zawiera: paracetamol 500mg, chlorowodorek fenylefryny 6,1mg, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk; wieczko: żelatyna, erytrozyna (E127), tytanu dwutlenek (E171), indygokarmin (E132); korpus: żelatyna, indygokarmin (E132).
Działanie:
Lek zaliczany jest do szerokiej grupy złożonych preparatów przeznaczonych do podawania doustnego w postaci kapsułek. Zawiera substancje (paracetamol), które wykazują właściwości łagodzące dolegliwości bólowe i zmniejszają podwyższoną ciepłotę ciała. Chlorowodorek fenylefryny prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych i udrożnienia przewodów nosowych. Preparat usuwa symptomy przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- schorzenia wątroby/nerek
- nadciśnienie tętnicze
- przerost prostaty
- cukrzyca
- choroby płuc
- jaskra
- padaczka
- stosowanie razem z innymi lekami niesteroidowymi przeciwzapalnymi
Wskazania:
Preparat zalecany jest w czasie kuracji leczniczej grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszą takie objawy jak ból głowy, gardła, drgawki, bóle mięśniowo-stawowe oraz nieżyt nosa.
Dawkowanie:
- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie 1-2 kaps. x 3-4/24h (nie więcej niż 8 kaps./24h)
- stosować po rozpuszczeniu w 250 ml gorącej wody.