Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E 422), sodu benzoesan (E 211), maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E 954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Działanie:
Preparat w
postaci zawiesiny zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do grupy
NLPZ odpowiadających za łagodzenie dolegliwości bólowych (o
nasileniu słabym i umiarkowanym), stanów zapalnych, a także
zmniejszanie ciepłoty ciała (przy zakażeniach wirusowych oraz w
przebiegu odczynu poszczepiennego). Bezpieczny dla zdrowia niemowląt
i dzieci.
Przeciwwskazania:
- uczulenie
na składniki leku
- wrzody lub krwawienia żołądka
-
zaburzenia nerek bądź wątroby
- krwawienie z naczyń
mózgowych
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- poważne
odwodnienie
- 3 trymestr ciąży
Wskazania:
Zaleca się
stosowanie preparatu w przypadku dolegliwości bólowych o niewielkim
lub przeciętnym nasileniu, a także przy podwyższonej ciepłocie
ciała.
Dawkowanie:
Stosować
doustnie. Dzieciom w wieku 1-2 lata podawać 2,5 ml x 3/24h, u dzieci
3-5 lat stosować 2,5 ml x 3/24h, u dzieci 6-9 lat 5 ml x 3/24h,
dzieci 10-12 lat 5 ml x 4/24h, młodzież powyżej 12 roku życia i
osoby dorosłe 5 ml x 6/24h lub 10 ml x 3/24h.
Porady związane z IBUFEN Forte zawiesina dla dzieci 40ml truskawkowa
Gorączka u dziecka - jak sobie z nią radzić i kiedy jest niebezpieczna?
