ANTICOL tabletki

  • ANTICOL jest lekiem, który stosuje się w leczeniu uzależnień od alkoholu – lek odwykowy w alkoholizmie.
  • ANTICOL tabletki
Producent: Polfa Warszawa
Kategoria:Pozostałe
Skład: disulfiram
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1 tabletka zawiera jako substancję czynną 500 mg disulfiramu.Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, polisorbat 80.

Wskazania:
- uzależnienie od alkoholu

Działanie:
Preparat leczy uzależnienia od alkoholu. 

Inhibitor dehydrogenazy aldehydowej, enzymu przekształcającego aldehyd octowy (główny metabolit alkoholu etylowego) do kwasu octowego. W przypadku jednoczesnego zastosowania leku i picia alkoholu etylowego dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia. Do objawów należą: nudności, wymioty, tachykardia, niedociśnienie, zawroty głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca. W wyniku reakcji disulfiramowej w przypadkach, gdy poziom alkoholu we krwi przekracza 125-150 mg/100 ml, mogą pojawić się: niewydolność oddechowa, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, niewydolność krążenia, utrata przytomności, drgawki, w sporadycznych przypadkach, gdy nie zostanie udzielona pomoc - zgon. Po podaniu doustnym wchłanianie leku jest zmienne. Disulfiram jest szybko metabolizowany. Wydalanie zachodzi głównie przez nerki. 

Przeciwwskazania: 

  • uczulenie na disulfiram i tiokarbaminiany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku 
  • stan upojenia alkoholowego 
  • zażywanie leków zawierających alkohol w ciągu ostatnich 24 godzin 
  • niewydolność serca
  • choroba niedokrwienna serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia psychiczne i psychozy
  • ciąża i karmienie piersią

Dawkowanie:
Preparat w formie tabletek – przyjmować doustnie.  Podawanie leku można rozpocząć po co najmniej 24-godzinnym okresie abstynencji.Zaleca się dawkę początkową - 500 mg na dobę (1 tabletka raz na dobę). Tabletkę najlepiej przyjmować rano, jednak w przypadku znacznego nasilenia efektu uspokajającego, wieczorem. Dawkę początkową należy stosować zwykle przez okres jednego do dwóch tygodni. Po upływie tego czasu stosuje się dawkę podtrzymująca, która wynosi 250 mg na dobę (125 do 500 mg na dobę). Maksymalna dawka doustna wynosi 500 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel