Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

APO-PERINDOX tabletki

  • APO-PERINDOX to lek doustny w postaci tabletek, stosowany w leczeniu nadciśnienia, niewydolności serca, mający działanie profilaktyczne przy zawałach.
  • APO-PERINDOX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
Substancją czynną leku jest peryndopryl z tert-butyloaminą.  

Wskazania: 
- Niewydolność serca
- nadciśnienie tętnicze
- profilaktyka przeciwzawałowa.

Działanie:
Substancją czynną preparatu jest peryndopryl. Jest to substancja należąca do  inhibitorów konwertazy angiotensyny. Działanie tych leków polega na hamowaniu aktywności enzymu odpowiedzialnego za powstawanie angiotensyny II). Zahamowanie aktywności tego enzymu powoduje ograniczenie przekształcania (konwersji) nieaktywnej angiotensyny I do aktywnej angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją powodującą skurcz naczyń krwionośnych oraz stymulującą uwalnianie aldosteronu czego skutkiem jest wzrost ciśnienia tętniczego. Działanie leków z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny prowadzi do zmniejszenia stężenia angiotensyny II, a przez to do obniżenia ciśnienia tętniczego. Ponadto, leki te wywierają ochronny wpływ na naczynia i wykazują działanie przeciwmiażdżycowe. Stosowane są jako leki obniżające ciśnienie tętnicze oraz w leczeniu i profilaktyce chorób układu sercowo–naczyniowego, a także w leczeniu chorób nerek (nefropatii cukrzycowej i niecukrzycowej).

Przeciwwskazania:
Nie przyjmować leku, jeśli: pacjent cierpi na nadwrażliwość na peryndopryl lub którykolwiek ze składników leku. Pacjent cierpi na świszczący oddech, obrzęk twarzy, języka, gardła, bądź silne swędzenie, wysypkę, omdlenia i zawroty głowy. Po trzecim miesiącu ciąży.

Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować rano, przed posiłkiem. Tabletki należy przyjmować popijając szklanką wody.  

Zazwyczaj stosowana dawka wynosi:
Podwyższone ciśnienie tętnicze krwi: - 4 mg na dobę,- po miesiącu stosowania lekarz może zwiększyć dawkę do 8 mg na dobę.8 mg na dobę jest największą dawką, jaką się zazwyczaj stosuje.U pacjentów w podeszłym wieku z podwyższonym ciśnieniem tętniczym zazwyczaj stosowane dawkidobowe wynoszą:- 2 mg na dobę,- po miesiącu stosowania lekarz może zwiększyć dawkę do 4 mg na dobę.8 mg na dobę jest największą dawką, jaką się stosuje.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel