Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

APOPATRAM tabletki

  • APOPATRAM jest lekiem stanowiącym połączenie dwóch leków przeciwbólowych, tj. tramadolu i paracetamolu, przeznaczonym do zmniejszenia silnego lub umiarkowanego bólu przy konieczności użycia leku złożonego.
  • APOPATRAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Apopatram:
- tramadol (Tramadoli hydrochloridum)
- paracetamol (Paracetamolum)

Wskazania:
Lek powinien być stosowany w celu leczenia bólu o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego u pacjentów dorosłych oraz u młodzieży powyżej 12 roku życia wymagających użycia leku złożonego. 

Działanie:
Tramadol to opioidowy lek przeciwbólowy, który działa na ośrodek układu nerwowego. Mechanizmem przyczyniającym się do działania leku jest hamowanie neuronalnego wychwytu zwrotnego noradrenaliny  oraz zwiększenie uwalnianie serotoniny. Po doustnym zastosowaniu tramadol szybko się wchłania i prawie całkowicie; jest metabolizowany przez O-demetylację do metabolitu M1 oraz N-demetylację do metabolitu M2. Metabolit M1 ma własności przeciwbólowe. Około 30% dawki tramadolu jest wydalane wraz z moczem, a 60% w postaci metabolitów.  Paracetamol również ulega szybkiemu i prawie całkowitemu wchłonięciu. Metabolizowany jest głównie w wątrobie natomiast wydalany jest przez przede wszystkim przez nerki. 

Przeciwwskazania:

  • uczulenie na tramadol lub paracetamol, lub na którykolwiek składnik leku.
  • ostre zatrucia alkoholem, tabletkami nasennymi, lekami przeciwbólowymi lub innymi lekami psychotropowymi
  • przyjmowanie inhibitorów MAO (leki służące do leczenia depresji i choroby Parkinsona
  • zaburzenia czynności wątroby
  • ciąża i laktacjia


Dawkowanie Apopatram:
Lek powinno się stosować wg zaleceń lekarza lub farmaceuty. Jeżeli nie zalecił inaczej, to zazwyczaj dawka początkowa zarówno dla osób dorosłych jak i dla młodzieży powyżej 12 roku życia to 2 tabletki. W razie potrzeby można przyjąć kolejną dawkę, ale należy pamiętać o odstępie 6 godzin od przyjęcia ostatniej oraz o konieczności przyjmowania jak najmniejszej skutecznej dawki leku. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek leku na dobę. ApoPatram należy stosować jak najkrócej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel