APO-LOZART tabletki

  • Apo-Lozart to lek stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego.Lek z grupy antagonistów receptora angiotensyny II, ogranicza działanie angiotensyny II, substancji powodującej skurcz naczyń oraz pobudzającej uwalnianie aldosteronu.
  • APO-LOZART tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apo-Lozart:
- losartan potasowy
- laktoza jednowodna,  celuloza mikrokrystaliczna,  skrobia żelowana i kukurydziana,  stearynian magnezu.

Wskazania:
Apo-Lozart stosuje się w celu leczenia: - samoistnego nadciśnienia tętniczego, - choroby nerek (u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2-go), - przewlekłej niewydolności serca (u pacjentów w wieku 60 lat i starszych), - zmniejszenia ryzyka udaru (u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i przerostem lewej komory).

Działanie:
Główną rolę tego leku odgrywa losartan potasowy (należy on grupy leków antagonistami receptora angiotensyny II). Angiotensyna II powoduje skurcz naczyń krwionośnych i stymuluje uwolnienie aldosteronu, czego skutkiem jest zwiększenie ciśnienia tętniczego. Natomiast losartan potasowy skutecznie blokuje możliwość połączenia angiotensyny II z receptorem, co w rezultacie prowadzi do: rozszerzenia naczyń krwionośnych, zmniejszenia stężenia aldosteronu i obniżenia ciśnienia tętniczego.  U osób chorych na niewydolność serca zmniejsza opór naczyniowy, co poprawia warunki hemodynamiczne, zwiększa wydolność wysiłkową i poprawia stan kliniczny. Wywiera ochronny wpływ na nerki zwalniając tempo rozwoju, które jest związane z wysokim ciśnieniem i cukrzycą oraz zaburzeniem czynności nerek.Obniżenie ciśnienia tętniczego po przyjęciu pojedynczej dawki losartanu utrzymuje się przez 24 godziny. Pełne działanie obniżenia nadciśnienia tętniczego wymaga zwykle 3–6 tygodni stosowania preparatu i utrzymuje się podczas długotrwałego stosowania lekarstwa.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciąża i karmienie piersią
- schorzenia wątroby

Dawkowanie Apo-Lozart:
Lek należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Dorośli - dawka początkowa wynosi 50 mg 1 raz na dobę, natomiast dawka podtrzymująca 50–100 mg raz na dobę; 
Dzieci – o masie ciała 20-50 kg (wiek >6 lat), które są stanie połykać tabletki zaleca się dawkę 25 mg raz na dobę; w pojedynczych przypadkach dawkę można zwiększyć do maksymalnej dawki wynoszącej 50 mg raz na dobę

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel