APO-RISPERID tabletki

  • APO-RISPERID to lek doustny używany w leczeniu zaburzeń psychicznych. Preparat stosowany w zaburzeniach maniakalnych, w leczeniu fobii o różnym podłożu.
  • APO-RISPERID tabletki
Producent: Apotex
Skład: rysperydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apo-Risperid:
- rysperydon (Risperidonum)

Wskazania: 

  • schizofrenia
  • epizody maniakalne o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, 
  • leczenie uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego
  • leczenie agresji i innych zachowań destrukcyjnych 

Działanie:
Substancją czynną preparatu jest rysperydon. Mechanizm jego działania polega na oddziaływaniu na określone receptory w mózgu. Wykazuje duże powinowactwo do receptorów serotoninowych (5-HT2), dopaminowych (D2), adrenergicznych  oraz histaminowych (H1). Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych ani β-adrenergicznych. Silne blokowanie receptorów dopaminowych D2 powoduje zmniejszenie objawów wytwórczych schizofrenii; rysperydon w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami słabiej hamuje czynności ruchowe i wykazuje słabsze działanie kataleptyczne. 

Przeciwwskazania: 

  • Alergia na rysperydon lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią powiny skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do kuracji
  • Następujące leki mogą zmniejszać działanie rysperydonu: ryfampicyna (lek stosowany w leczeniu niektórych zakażeń), karbamazepina, fenytoina (leki na padaczkę), fenobarbital. 
  • Następujące leki mogą zwiększać działanie rysperydonu: chinidyna (stosowana w pewnych chorobach serca), leki przeciwdepresyjne, takie jak paroksetyna, fluoksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki nazywane lekami beta-adrenolitycznymi (stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego), fenotiazyny (stosowane w leczeniu psychoz lub w celu uspokojenia), cymetydyna, ranitydyna (zmniejszające kwaśność soku żołądkowego). 


Dawkowanie Apo-Risperid:
Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Schizofrenia - Zwykle początkowa dawka wynosi 2 mg pierwszego dnia, dawka ta może być zwiększona drugiego dnia do 4 mg na dobę. Epizody maniakalne - Początkowa dawka wynosi zwykle 2 mg raz na dobę. 

Nie należy samemu zmieniać dawek. Stosować się ściśle do zaleceń lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel