APOTIAPINA tabletki

  • APOTIAPINA to lek w postaci tabletek powlekanych o działaniu przeciwpsychotycznym hamujący depresję i manię występującą podczas choroby dwubiegunowej, oraz przeciwdziałający omamom i urojeniom w schizofrenii.
  • APOTIAPINA tabletki
Producent: Apotex
Skład: kwetiapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład: 
kwetiapina (Quetiapinum)

Wskazania: 
Leczenie schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. 

Działanie:
Mechanizm działanie kwetiapiny polega na  blokowaniu receptorów mózgu; głownie dopaminergicznych i serotoninergicznych i uniemożliwieniu łączenia się z nimi odpowiednich dla nich neuroprzekaźników. Na skutek czego następuje obniżenie pobudliwości, uspokojenie i pojawia się senność. Substancja ta blokuje także receptory histaminowe, adrenergiczne i w mniejszym stopniu benzodiazepinowe i cholinergiczne. 

Przeciwwskazania: 

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu
  •  Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie z inhibitorami CYP 3A4 cytochromu P450, takimi jak inhibitory proteazy HIV, produkty przeciwgrzybicze z grupy pochodnych azolu, erytromycyna,klarytromycyna i nefazodon.


Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek ApoTiapina może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Należy uważać na ilość spożywanego alkoholu i unikać spożywania soku grejpfrutowego. 

Schizofrenia. Leczenie. W postaci o standardowym uwalnianiu podawać w 2 dawkach., w 1. dniu 50 mg/dobę w 2. - 100 mg/dobę  w 3. - 200 mg/dobę  w 4. zaś - 300 mg/dobe w następnych dniach zalecana dawka dobowa wynosi 300-450 mg. 

Epizody maniakalne w chorobie dwubiegunowej. Leczenie. W postaci o standardowym uwalnianiu podawać w 2 daw. podz., w 1. dniu 100 mg/d, w 2. - 200 mg/d, w 3. - 300 mg/d, w 4. zaś - 400 mg/d, następnie dawkę można zwiększać o maks. 200 mg/d do dawki 800 mg/d w 6. dniu. Dawka podtrzymująca wynosi 200-800 mg/d (zwykle 400-800 mg/d). 

Uwagi: Kwetiapina, zwłaszcza w początkowym okresie leczenia, może powodować senność, zawroty głowy i omdlenia. Nie należy wówczas prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel