AXYVEN tabletki

  • AXYVEN to doustny lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, przeznaczony dla osób cierpiących na ciężkie epizody oraz do krótkotrwałego zaburzenia lękowego z napadami lęku i agorafobią.
  • AXYVEN tabletki
Producent: Axxon
Skład: wenlafaksyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
wenlafaksyna (Venlafaxinum)

Wskazania:

  • wskazany w krótkotrwałym leczeniu ciężkich i przewlekłych stanów lękowych określanych jako zaburzenie lękowe uogólnione,
  • wskazany również w leczeniu zaburzenia lękowego z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii (lęk przed opuszczeniem mieszkania, wchodzeniem do sklepów, tłumem lub miejscami publicznymi).


Działanie:
Axyven  to lek przeciwdepresyjny, należy do grupy leków nazywanych inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny i jest używany w leczeniu objawów depresji. Mechanizm działania wenlafaksyny polega prawdopodobnie na nasileniu aktywności neurotransmisyjnej w obrębie o.u.n., ponadto jest słabym inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy. Podlega intensywnemu metabolizmowi pierwszego przejścia w wątrobie, a jej metabolity wydalane są głównie przez nerki. Pokarm nie wpływa na wchłanianie i metabolizm leku.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku,
  • Jednoczesne stosowanie z inhibitorami MAO,
  • Ciąża i laktacja.


Dawkowanie AXYVEN:
Ciężkie epizody depresji. Skuteczna dawka wynosi 75 mg-225 mg. Leczenie należy rozpocząć od dawki 75 mg raz na dobę. Dawki należy zwiększać w odstępach ok. 2 tyg. Krótkotrwałe leczenie zaburzenia lękowego uogólnionego. Zalecana dawka wynosi 75 mg do 225 mg raz na dobę.Zaburzenie lękowe z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii. Zalecana dawka wynosi 75 mg raz na dobę. Leczenie należy rozpocząć od dawki 37,5 mg raz na dobę przez pierwsze 4-7 dni, po których należy zwiększyć dawkę do 75 mg raz na dobę.Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek: dawkę należy zmniejszyć o 50%, Pacjenci z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek: należy zachować ostrożność i rozważyć zmniejszenie dawki.U pacjentów z umiarkowaną niewydolnością wątroby: całkowita dawka dobowa powinna być zmniejszona o 50%. Pacjenci w podeszłym wieku, pacjenci z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi, nadciśnieniem tętniczym. Leczenie należy rozpocząć od najmniejszej skutecznej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel