IMODIUM Instant x 12 tabletek

  • Imodium Instant w formie tabletek, zawiera Chlorowodorek loperamidu – stosowany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia.
  • IMODIUM Instant x 12 tabletek
Kod produktu: 22737
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,81 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Chlorowodorek loperamidu 2mg,
Inne składniki leku to: żelatyna, mannitol, aspartam, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sodu wodorowęglan.

Działanie:
Imodium Instant, to pierwsza pomoc w przypadku wystąpienia biegunki o różnej ichtiologii. Substancja czynna zawarta w Imodium Instant, to Chlorowodorek loperamidu w dawce 2 mg, który zmniejsza perystaltykę jelit i tym samym wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Ponadto stosowanie Chlorowodorek loperamidu w leczeniu biegunki, zwiększa także spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, co powoduje opóźnienie gwałtownej reakcji wypróżnienia (parcie na stolec).

Zastosowanie:
Imodium Instant, stosuje się w celu leczenia biegunki u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia oraz u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego, gdyż Imodium Instant może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji.

Dawkowanie:
Tabletkę Imodium Instant należy położyć na języku, poczekać aż się rozpuści i połknąć ze śliną. Nie jest potrzebny płyn do popicia.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat
Ostra biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym luźnym stolcu.
Przewlekła biegunka: początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 mg do 12 mg) na dobę.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku.
Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych i dzieci; u dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg masy ciała).
Nie należy stosować dawki większej niż maksymalna zalecana dawka.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel