BUFENIK 100mg/5ml syrop 100ml

  • BUFENIK 100mg/5ml to produkt do stosowania u dzieci od 6 miesiąca życia w celu łagodzenia dolegliwości bólowych o charakterze słabym i umiarkowanym. Działa na bazie ibuprofenu (niesteroidowego leku przeciwzapalnego).
  • BUFENIK 100mg/5ml syrop 100ml
Producent: Ratiopharm
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
13,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1ml syropu zawiera 20 mg ibuprofenu. 2,5 ml syropu zawiera 50 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki leku to: guma kasantan, polisorbat 80, potasu sorbinian (Ph. Eur), kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sacharoza, glukoza bezwodna, aromat truskawkowy, aromat śmietankowy, woda oczyszczona.

Działanie:
Syrop zaliczany jest do kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ zawiera w swoim składzie ibuprofen. Substancja ta znana jest ze swojego działania przeciwzapalnego. Dodatkowo odpowiada za łagodzenie dolegliwości bólowych oraz ograniczanie podwyższonej ciepłoty ciała. Preparat sprawdza się w przypadku bólu o niewielkim lub przeciętnym natężeniu. Może być podawany dzieciom od 6 miesiąca życia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku (lub inne NLPZ)
- owrzodzenia lub krwawienia z przewodu pokarmowego
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek
- dolegliwości sercowe
- ostatni trymestr ciąży
- masa ciała mniejsza niż 7 kg

Wskazania:
Stosować u niemowląt od 6 miesiąca życia (przy wadze od 7 kg) i starszych dzieci w przypadku bólu o niewielkim lub przeciętnym natężeniu oraz gorączce.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. W przypadku niemowląt o mc. 7-9 kg (6-12 m.ż.) podawać 2,5-5 ml jednorazowo, jednak nie więcej niż 10 ml/24h. Dzieciom o mc. 10-12 kg (1-2 lat) podawać 5 ml jednorazowo x maks. 3/24h. Dzieciom o mc. 13-15 kg (2-3 lata) podawać 5-7,5 ml jednorazowo, jednak nie więcej niż 20 ml/24h.Dzieciom o mc. 16-20 kg (3-6 lat) podawać 7,5-10 ml jednorazowo, jednak nie więcej niż 22,5 ml/24h. Dzieciom o mc. 21-24 kg (6-9 lat) podawać 10-12,5 ml jednorazowo, jednak nie więcej niż 30 ml/24h.  

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel