BUVENTOL EASYHALER proszek inhalacyjny

  • BUVENTOL to preparat wziewny o działaniu rozszerzającym oskrzela i ułatwiającym swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Stosowany jest w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli.
  • BUVENTOL EASYHALER proszek inhalacyjny
Skład: salbutamol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
salbutamol (Salbutamolum)

Wskazania:

- Objawowe leczenie napadów astmy.
- Objawowe leczenie zaostrzeń astmy oraz zaostrzeń przewlekłej obturacyjnej choroby płuc z odwracalną obturacją dróg oddechowych.
- Zapobieganie napadom astmy wywołanym przez wysiłek lub alergeny.
- Szczególnie zalecany w łagodzeniu objawów łagodnej, umiarkowanej i ciężkiej astmy, pod warunkiem, że jego zastosowanie nie opóźnia rozpoczęcia podawania wziewnych kortykosteroidów.

Działanie:
Selektywny agonista receptorów β2-adrenergicznych. Działanie lecznicze wiąże się, przynajmniej częściowo z pobudzeniem przez receptory β-adrenergiczne wewnątrzkomórkowej cyklazy adenylowej, enzymu, który katalizuje przemianę ATP do cyklicznego ADP, co z kolei powoduje rozluźnienie mięśni gładkich oskrzeli. Po podaniu wziewnym 10-25% dawki dociera do płuc, pozostała część dawki jest połykana.

Działanie wziewnego salbutamolu na oskrzela występuje po kilku minutach i utrzymuje się zwykle przez 4 do 6 h. Lek, który dostał się do dróg oddechowych jest wchłaniany w miąższu płucnym i przedostaje się do krążenia, nie jest metabolizowany w płucach. Po przejściu do krążenia ogólnego lek dociera do wątroby, jest metabolizowany, a następnie wydalany, głównie z moczem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu
- salbutamolu w postaci inhalacji nie należy stosować w zapobieganiu poronieniu zagrażającemu lub w zapobieganiu porodowi przedwczesnemu.

Dawkowanie Buventol Easyhaler:
Dorośli: w celu złagodzenia napadów astmy należy przyjąć 100-200 µg jak najszybciej po wystąpieniu objawów. W przypadku utrzymywania się objawów dawkę można powtórzyć po kilku minutach; Zapobieganie napadom astmy wywołanym przez wysiłek lub alergen: 100-200 µg 15-30 min. przed wysiłkiem lub kontaktem z alergenem. Maksymalna dawka dobowa to 800 µg.

Dzieci od 4 lat: łagodzenie napadu astmy lub przed wysiłkiem, a także przed przewidywanym kontaktem z alergenem: 100-200 µg 15-30 min. przed wysiłkiem lub kontaktem z alergenem. Maksymalna dawka dobowa: 800 µg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel