BESPRES TABLETKI

 • BESPRES to lek w postaci tabletek powlekanych stosowany w celu obniżenia ciśnienia tętniczego we krwi podczas leczenia nadciśnienia u osób po przebytym zawale mięśnia sercowego. A także u pacjentów z niewydolnością serca.
 • BESPRES TABLETKI
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Działanie:
Walsartan jest aktywnym, silnym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Działa wybiórczo na podtyp receptora AT1, blokując efekty działania angiotensyny II. Nie posiada aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie jest też inhibitorem konwertazy angiotensyny (kininazy II) - enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę. Walsartan nie wiąże się ani nie blokuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych, które odgrywają rolę w regulacji czynności układu sercowo-naczyniowego. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym powoduje obniżenie ciśnienia bez wpływu na częstość tętna. Początek działania występuje w ciągu 2 h, maksymalne obniżenie ciśnienia jest osiągane w ciągu 4-6 h i utrzymuje się przez 24 h. Podczas wielokrotnego podawania, maksymalne obniżenie ciśnienia tętniczego jest zazwyczaj osiągane w ciągu 4 tyg. i utrzymuje się w czasie długotrwałego leczenia. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2 oraz mikroalbuminurią łagodzi wydalanie albumin w moczu. Walsartan po podaniu doustnym wchłania się szybko, biodostępność wynosi 23%.

Wskazania:

 • samoistne nadciśnienie tętnicze u dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wielku 6-18 lat
 • gdy ciśnienie nie jest kontrolowane w wystarczający sposób za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.
 • leczenie objawowej niewydolności serca i nieobjawowej niewydolności skurczowej lewej komory serca po świeżym zawale serca

Przeciwwskazania:

 • alergia na którykolwiek ze składników
 • drugi i trzeci trymestr ciąży
 • zaburzenia czynności wątroby i nerek
 • marskość wątroby
 • cholestaza
 • hipokaliemia
 • hiponatremia
 • hiperkalcemia
 • objawowa hiperurykemia

Dawkowanie Bespres:
Doustnie. Nadciśnienie tętnicze. Dorośli: zalecana dawka początkowa wynosi 80 mg raz na dobę. Działanie przeciwnadciśnieniowe pojawia się w ciągu 2 tyg., a maksymalne działanie przeciwnadciśnieniowe występują po 4 tyg. Stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego. Dorośli: leczenie można rozpocząć już po 12 h od rozpoznania zawału mięśnia sercowego, dawka początkowa wynosi 20 mg 2 razy na dobę, następnie dawkę należy stopniowo w ciągu kilku tygodni zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, podawanych 2 razy na dobę. Zwykle zaleca się by po rozpoczęciu leczenia pacjenci przez 2 tyg otrzymywali dawkę 80 mg 2 razy na dobę, a maksymalna dawka docelowa 160 mg podawana 2 razy na dobę, powinna zostać osiągnięta w ciągu 3 miesięcy. Niewydolność serca. Dorośli: zalecana dawka początkowa wynosi 40 mg 2 razy na dobę, zwiększenie dawki do 80 mg 2 razy na dobę, a następnie 160 mg 2 razy na dobę powinno być przeprowadzone w odstępach co najmniej 2 tyg. do największej dawki tolerowanej przez pacjenta. Należy rozważyć zmniejszenie dawki podawanego równocześnie leku moczopędnego. Maksymalna dawka dobowa wynosi 320 mg w dawkach podzielonych. U pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby przebiegającymi bez cholestazy, nie należy stosować dawek większych niż 80 mg na dobę. Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z klirensem kreatyniny > 10ml/min oraz u pacjentów w podeszłym wieku.

Dzieci i młodzież: nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat dawka początkowa wynosi 40 mg raz na dobę w przypadku dzieci o mc. mniejszej niż 35 kg oraz 80 mg raz na dobę w przypadku dzieci o mc. 35 kg lub większej. Maksymalne dawki oceniane w badaniach klinicznych: dzieci o mc. ≥18 kg do <35 kg, maksymalna dawka 80 mg; dzieci o mc. ≥35 kg do <80 kg, maksymalna dawka 160 mg; dzieci o mc. ≥80 kg do <160 kg, maksymalna dawka 320 mg. Tabl. przyjmować niezależnie od posiłku, popijając wodą. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel