BUDESONIDE EASYHALER proszek do inhalacji

  • BUDESONIDE to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej we wszystkich etapach choroby.
  • BUDESONIDE EASYHALER proszek do inhalacji
Producent: Orion
Skład: budezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
budezonid (Budesonidum)

Wskazania:
Preparat jest wskazany w leczeniu łagodnej, umiarkowanej lub ciężkiej przewlekłej astmy oskrzelowej.

Działanie:
Substancja zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, łagodzi nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. U pacjentów chorych na astmę do płuc dociera ok. 15-25% przyjętej z inhalatora dawki budezonidu. Największa część przyjętej wziewnie dawki pozostaje w jamie ustnej i gardle i jest połykana, jeśli pacjent nie wypłucze jamy ustnej. Po podaniu wziewnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po ok. 30 min. Większa część dawki budezonidu dostarczanego do płuc wchłania się do krążenia ogólnego. 85-95% dawki leku wiąże się z białkami osocza. Główną drogą usunięcia budezonidu jest metabolizm. Budezonid jest szybko i w znacznym stopniu metabolizowany w wątrobie. Budezonid jest wydalany z moczem i z kałem w postaci sprzężonych i niesprzężonych metabolitów.

Pełne działanie terapeutyczne preparatu osiąga się zwykle w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia leczenia. Poprawa stanu klinicznego może nastąpić w ciągu 24 godzin po zastosowaniu preparatu.

Przeciwwskazania:

  • uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu
  • brak tolerancji laktozy
  • nie stosujemy tego preparatu do przerwania ostrego napadu duszności!
  • w okresie ciąży stosować tylko wtedy, gdy korzyści z jego aplikowania przewyższają potencjalne zagrożenie

Dawkowanie Budesonide Easyhaler:
Dawkę należy dobierać aż do uzyskania kontroli choroby, a następnie podawać najmniejszą dawkę zapewniającą skuteczną kontrolę astmy. Dawka początkowa. Dorośli oraz dzieci i młodzież powyżej 12 lat z astmą łagodną (2. stopnia) oraz dla dzieci od 6 do 12 lat: 200-400 µg na dobę; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 800 µg na dobę. Dorośli z astmą umiarkowaną (3. stopnia) i ciężką (4. stopnia): 1600 µg na dobę. Dawkę podtrzymującą należy dostosować indywidualnie dla danego pacjenta, uwzględniając stopień ciężkości choroby oraz reakcję pacjenta na leczenie. Dawkowanie dwa razy na dobę. Dorośli z astmą łagodną, umiarkowaną lub ciężką oraz dzieci i młodzież powyżej 12 lat: zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 100-400 µg 2 razy na dobę. W okresach zaostrzenia objawów astmy dobową dawkę można zwiększyć do 1600 µg podawanych w 2 dawkach podzielonych, a następnie zmniejszyć po osiągnięciu stabilizacji stanu pacjenta.

Dzieci od 6 do 12 lat: zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 100-200 µg 2 razy na dobę; w razie konieczności dobową dawkę można zwiększyć do 800 µg podawanych w 2 dawkach podzielonych, a następnie zmniejszyć po osiągnięciu stabilizacji stanu pacjenta. Dawkowanie raz na dobę. Dorośli z astmą łagodną do umiarkowanej oraz dzieci i młodzież powyżej 12 lat: u pacjentów, którzy uprzednio nie przyjmowali kortykosteroidów wziewnych, zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 200-400 µg raz na dobę. U pacjentów, u których choroba była uprzednio kontrolowana za pomocą kortykosteroidów wziewnych (np. budezonidu lub dipropionianu beklometazonu) podawanych 2 razy na dobę, można zastosować raz na dobę dawkę wynoszącą do 800 µg. Dzieci od 6 do 12 lat z astmą łagodną do umiarkowanej: u pacjentów, którzy uprzednio nie przyjmowali steroidów, oraz u pacjentów, u których choroba była uprzednio kontrolowana za pomocą kortykosteroidów wziewnych (np. budezonidu lub dipropionianu beklometazonu) podawanych 2 razy na dobę, zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 200-400 µg raz na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel