IMIGRAN czopki

  • IMIGRAN jest lekiem zawierającym sumatryptan, substancję stosowaną doraźnie w ostrych napadach migreny z aurą lub bez aury. Postać doodbytnicza przeznaczona jest dla osób obawiających się iniekcji lub gdy migrena przebiega z nudnościami i wymiotami.
  • IMIGRAN czopki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sumatryptan (Sumatriptan)

Wskazania:
- ostre napady migreny z aurą lub bez aury

Działanie:
Imigran jest lekiem przeciwmigrenowym należącym do selektywnych agonistów receptorów serotoninowych 5-HT1D. W obszarze ukrwienia tętnicy szyjnej wybiórczo zwęża naczynia krwionośne, nie wpływając na przepływ mózgowy. Hamuje też aktywność nerwu trójdzielnego. Działanie leku rozpoczyna się po 30 minutach, a maksymalna skuteczność po 2 h. Szybko się wchłania i osiąga max. stężenie we krwi po 1-1,5 h przy biodostępności 19,2%. Z białkami osocza wiąże się w 14-21%. Metabolity są usuwane wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu to 2 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sumatryptan lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku
- zawał serca, choroba niedokrwienna serca, dławica Prinzmetala, choroby naczyń obwodowych lub objawy choroby niedokrwiennej serca
- umiarkowane i ciężkie oraz łagodne niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
- udar mózgu lub przemijający mózgowy napad niedokrwienny
- ciężka niewydolność wątroby
- jednoczesne stosowanie z preparatami zawierającymi ergotaminę lub jej pochodne (w tym metyzergid) lub jakiegokolwiek leku z grupy tryptanów lub innych agonistów receptora 5-HT1
- jednoczesne stosowanie z inhibitorami MAO i 14 dni od przerwania przyjmowania

Dawkowanie Imigran czopki:
Lek podawany doodbytniczo. Imigran należy przyjąć zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Dorosłym podaje się jednorazowo 25 mg. W przypadku nawrotu objawów można podać kolejną dawkę, nie wcześniej niż 2 h po zastosowaniu pierwszej dawki. Nie przekraczać dawki dobowej 50 mg i nie stosować zapobiegawczo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel