CARDILOPIN tabletki

  • Cardilopin (Amlodipinum) to lek w postaci tabletek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, dławicy piersiowej typu Prinzmetala.
  • CARDILOPIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (Amlodipinum)

Wskazania:
Leczenie nadciśnienia tętniczego typu łagodnego i umiarkowanego, choroba niedokrwienna serca, stabilna choroba wieńcowa, angina Prinzmetala. Lek Cardilopin można stosować przy schorzeniach takich jak: cukrzyca, astma oskrzelowa, dna moczanowa.

Działanie:
Amlodipina hamuje przepływ jonów wapniowych przez błony do komórek mięśnia sercowego oraz mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Mechanizm działania przeciwnadciśnieniowego amlodipiny polega na bezpośrednim działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie obwodowych naczyń krwionośnychi zmniejszeniu oporu przepływu przez obwodowe naczynia krwionośne.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na amlodipine lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku
  • Nasilone niedociśnienie
  • Stenoza aortalna, wstrząs kardiogenny
  • Niewydolność serca po przebytym zawale serca
  • Nie stosować u kobiet w ciąży

Dawkowanie Cardilopin:
Lek podaje się osobom dorosłym. W początkowym okresie leczenia stosuje się zazwyczaj 5 mg raz na dobę, w nadciśnieniu tętniczym oraz w dławicy piersiowej stosuje się dawki od 2,5 do 10 mg/d. Należy zwrócić szczególną uwagę na modyfikację dawki u osób z chorobami i niewydolnością wątroby. Podaje się wówczas 2,5-5 mg/d. i dawka ta zapewnia na ogół pożądany efekt leczenia. U osób z niską masą ciała lub w podeszłym wieku dawka początkowa wynosi zwykle 2,5 mg/d. Spożywanie pokarmu podczas przyjmowania leku nie upośledza jego wchłaniania. U pacjentów z niewydolnością nerek nie jest wymagana zmiana dawkowania preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel