CAZACOMBI tabletki

  • CAZACOMBI to lek obniżający ciśnienie tętnicze. Preparat złożony zawierający inhibitor konwertazy angiotensyny w połączeniu z substancją o umiarkowanym działaniu moczopędnym.
  • CAZACOMBI tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cylazapryl, hydrochlorotiazyd (Cilazaprilum, Hydrochlorotiazidum)

Wskazania:
Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u chorych, u których leczenie inhibitorem konwertazy angiotensyny (inhibitorem ACE) lub tiazydowym lekiem moczopędnym nie było wystarczająco skuteczne.

Działanie:
Lek Cazacombi jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego. Dwie substancje czynne współdziałają ze sobą, aby obniżyć ciśnienie tętnicze. Są one stosowane razem, gdy leczenie jedną z tych substancji jest niewystarczające.

Cylazapryl jest przekształcany w czynny metabolit - cylazaprylat - długo działający inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę (ACE), który hamuje aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron. Obniża ciśnienie tętnicze zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, zazwyczaj bez zmiany częstości serca oraz bez wywołania hipotonii ortostatycznej. Hydrochlorotiazyd zwiększa aktywność reninową osocza, zwiększa wydalanie aldosteronu i zmniejsza stężenie potasu we krwi. Cylazapryl zmniejsza wydalanie potasu spowodowane działaniem leku moczopędnego.

Maksymalne stężenie leku we krwi występuje w ciągu 2 h. Cylazaprylat jest wydalany w postaci nie zmienionej z moczem (90%).

Przeciwwskazania:

  • uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu
  • nadwrażliwość na inhibitory ACE w wywiadzie.
  • obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE.
  • wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy.
  • ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min).
  • bezmocz
  • okres ciąży i karmienia piersią

Dawkowanie Cazacombi:
Zwykle zalecana dawka: 1 tabletka 1 raz na dobę.

Jeżeli dotychczas stosowany był lek moczopędny lekarz zaleci zaprzestanie jego stosowania na 2–3 dni przed rozpoczęciem leczenia preparatem złożonym. Jeżeli niemożliwe jest przerwanie stosowania leku moczopędnego chory powinien pozostawać pod ścisłym nadzorem lekarza przez kilka godzin po przyjęciu preparatu złożonego, do czasu ustabilizowania się wartości ciśnienia tętniczego (ryzyko niedociśnienia tętniczego). Jeżeli klirens kreatyniny jest mniejszy niż 40 ml/min ale większy niż 10 ml/min dawka początkowa cilazaprylu wynosi 0,5 mg na dobę, a dawka maksymalna 2,5 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel