ESTAZOLAM POLFARMEX tabletki

  • ESTAZOLAM jest benzodiazepiną, lek ten wywiera działanie nasenne na ośrodkowy układ nerwowy. Stosowanym w doraźnym i krótkotrwałym leczeniu zaburzeń snu.
  • ESTAZOLAM POLFARMEX tabletki
Producent: Polfarmex
Skład: estazolam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
estazolam (Estazolamum)

Wskazania:
- trudności z zasypianiem
- częste budzenie się w nocy bez przyczyny
- zbyt wczesne budzenie się rano

Działanie:
Estazolam należy do grupy triazolowych pochodnych benzodiazepin. Jest lekiem wywierającym działanie na wiele struktur ośrodkowego układu nerwowego, a w największym stopniu na układ limbiczny i podwzgórze (struktury związane z regulacją czynności emocjonalnych). Benzodiazepiny nasilają hamujące działanie neuronów GABA-ergicznych w obrębie kory mózgowej, hipokampa, móżdżku, wzgórza i podwzgórza. Działa nasennie i przeciwdrgawkowo, zmniejsza w niewielkim stopniu napięcie mięśni szkieletowych. Estazolam działa poprzez zmianę "czułości" receptora GABA-ergicznego, co skutkuje zwiększeniem powinowactwa tego receptora do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest endogennym neuroprzekaźnikiem hamującym. Prowadzi to do zwiększenia napływu jonów chlorkowych do wnętrza neuronu przez kanał chlorkowy. Następuje hiperpolaryzacja błony komórkowej i zahamowania czynności neuronów. Kliniczne działanie estazolamu objawia się efektem nasennym. Działa poprzez skrócenie czasu zasypiania o 15 do 20 minut, w niewielkim stopniu wpływa na wydłużenie snu i liczbę przebudzeń nocnych. Estazolam dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego wiążąc się z białkami krwi w 93%. Stężenie maksymalne osiąga po około 2 godzinach. Lek przenika przez bariery krew płyn mózgowo-rdzeniowy oraz do łożyska i mleka matki. Estazolam metabolizowany jest przez wątrobę do nieaktywnych pochodnych wydalanych głównie z moczem. Czas połowicznego rozpadu po jednorazowym podaniu wynosi 10-24 godziny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na estazolam lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- niewydolność oddechowa
- zawroty głowy, zaburzenia równowagi
- ciąża i okres karmienia piersią
- ostra niewydolność wątroby
- zaburzenia świadomości
- bezdech senny
- porfiria
- jaskra z zamkniętym kątem przesączania
- miastenia

Dawkowanie Estazolam Polfarmex:
Dawkowanie Estazolamu określa się indywidualnie. Osobom dorosłym zwykle podaje się 1 mg lub 2 mg na pół godziny przed snem. U osób powyżej 65-ego roku życia zaleca się podawanie dawek minimalnych, mniejszych niż 1 mg. Lek należy stosować jak najkrócej (do 10 dni) i odstawiać stopniowo. Nie zaleca się długotrwałego podawania Estazolamu ze względu na niebezpieczeństwo rozwinięcia tolerancji i objawów uzależnienia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel