EUPHYLLIN CR RETARD tabletki

  • EUPHYLLIN CR RETARD stosowany jest w astmie oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) w zapobieganiu i leczeniu zaburzeń oddechowych wywołanych skurczem oskrzeli.
  • EUPHYLLIN CR RETARD tabletki
Producent: Takeda Polska
Skład: teofilina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
teofilina (Theophyllinum)

Wskazania:
Zapobieganie i leczenie zaburzeń oddechowych spowodowanych skurczem oskrzeli w astmie oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc POChP.

Działanie:
Teofilinę zaliczamy do metyloksantyn, wywiera działanie rozkurczające na mięśnie gładkie oskrzeli i naczynia płucne, hamuje uwalnianie mediatorów z komórek tucznych i innych komórek biorących udział w reakcji zapalnej, zmniejsza skurcz oskrzeli, zmniejsza nasilenie natychmiastowych i późnych reakcji astmatycznych, zwiększa kurczliwość przepony. Dodatkowo lek zmniejsza duszności, rozszerzenie naczyń krwionośnych, rozkurcza mięśnie gładkie (np. pęcherzyka żółciowego, przewodu pokarmowego), hamuje kurczliwość macicy, ma dodatnie inotropowe i chronotropowe działanie na serce, pobudza mięśnie szkieletowe, pobudza czynność wewnątrzwydzielniczą i zewnątrzwydzielniczą, także zwiększa wydalanie moczu. Wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego, w stężeniu terapeutycznym (8-20 mg/l w osoczu) wiąże się z białkami osocza w ok. 60%. Metabolizm substancji zachodzi w wątrobie do kwasu 1,3-dimetylomoczowego (40%), 3-metyloksantyny (36%, farmakologicznie czynna) i kwasu 1-metylomoczowego (17%), 7-13% jest wydalane w postaci niezmienionej z moczem. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek może dochodzić do kumulacji metabolitów. Czas połowicznego rozpadu teofiliny w osoczu wynosi: 7-9h u niepalących dorosłych z astmą bez jakichkolwiek innych współistniejących chorób; 4-5h u palaczy, 3-5h u dzieci; i ponad 24h u wcześniaków i pacjentów z chorobami płuc, niewydolnością serca lub chorobą wątroby.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na teofilinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Euphyllin CR RETARD
- niedawny zawał mięśnia sercowego
- ostre zaburzenia rytmu serca z szybką czynnością serca

Dawkowanie Euphyllin CR Retard:
Lek jest podawany doustnie. Przeważnie podaje się1 do 2 tabletek rano i wieczorem, nie przekraczać dawki dobowej 900mg. Leczenie rozpoczyna się od podania połowy dawki podtrzymującej. Tabletki można dzielić w zdłóż nacięcia, podawać po posiłku. Zachować 8h przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Dorośli (mc. 50-70 kg): 11-13 mg/kg mc; młodzież 12-16 lat (mc. 40-60 kg): 18 mg/kg mc.; dzieci 8-12 lat (mc. 25-40 kg): 20 mg/kg mc.; dzieci 6-8 lat (mc. 20-25 kg): 24 mg/kg mc.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel