FORAMED proszek do inhalacji

  • Foramed jest lekiem stosowanym w sytuacji skurczu oskrzeli u pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi dróg oddechowych tj. : astma oskrzelową i POChP.
  • FORAMED proszek do inhalacji
Producent: Lek-am
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fumaran formoterolu (formoteroli fumaras dihydricus).

Wskazania:
Zwężenia oskrzeli u pacjentów z :

  • Astmą oskrzelową
  • Odwracalną i nieodwracalną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, również w przypadku zapalenia oskrzeli oraz rozedmy płuc

Lek ten znalazł też zastosowanie w zapobieganiu skurczowi oskrzeli spowodowanemu przez alergeny wziewne, wysiłek fizyczny jak i chłodne powietrze.

Działanie:
Formoterol substancja czynna Foramedu jest selektywnym agonistą receptorów beta2- adrenergicznych, w wyniku czego powoduje to rozkurcz mięśni gładkich ścian oskrzeli. Efekt rozkurczowy występuje już po 1-3 minutach po zaaplikowaniu leku i utrzymuje się przez 12 godzin. Innym działaniem leku jest hamowanie uwalniania histaminy oraz leukotrienów, które powodują powstawanie odczyny zapalnego. W dawkach terapeutycznych nie wywiera istotnego wpływu na układ krążenia.

Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniem do stosowania Foramedu jest nadwrażliwość na substancje czynną- formoterol lub którykolwiek ze składników preparatu. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowanie tego leku w ciąży oraz w okresie karmienia. Foramed może być stosowany w ciąży jeśli nie istnieje inny bardziej bezpieczny lek oraz gdy lekarz zdecyduje że korzyści z jego przyjmowania przewyższają ryzyko dla płodu.

Dawkowanie Foramed:
Foramed jest lekiem stosowanym wziewnie, za pomocą inhalatora u dorosłych i dzieci powyżej piątego roku życia. Inhalacje wykonuje się dwa razy na dobę, rano i wieczorem z uwzględnieniem 12 godzinnego odstępu. Spowodowane jest to tym, że lek utrzymuje się w organizmie około 12-13 godzin. Istotną kwestią jest aby lek stosować regularnie w celu uzyskania jego pełnego działania.

Dawkę produktu Foramed należy dostosować indywidualnie. Zaleca się stosowanie najmniejszą skuteczną dawkę terapeutyczną, nie należy przekraczać maksymalnej dawki zalecanej.Decyzje o zwiększeniu dawki lub częstości jego stosowania może podjąć jedynie lekarz.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel