CEDAX zawiesina

  • CEDAX to doustny lek w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, stosowany w celu leczenia zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na ceftibuten.
  • CEDAX zawiesina
Producent: Msd Polska
Kategoria:Antybiotyki
Skład: ceftibuten
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ceftibuten (Ceftibutenum)

Wskazania:

  • Zakażenie górnych dróg oddechowych (w tym zapalenie gardła, zapalenie migdałków i płonica u dorosłych i dzieci, ostre zapalenie zatok u dorosłych, zapalenie ucha środkowego u dzieci),
  • Zakażenie dolnych dróg oddechowych u dorosłych (w tym ostre zapalenie oskrzeli, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i ostre zapalenie płuc),
  • Zakażenia dróg moczowych u dorosłych i dzieci;
  • Zapalenie błony śluzowej jelit
  • Zapalenie żołądkowo-jelitowe u dzieci (powikłane lub niepowikłane).

Działanie:
Cedax to antybiotyk β-laktamowy wyjątkowo odporny na działanie β-laktamazy, która jest produkowana przez wiele mikroorganizmów. Ma działanie bakteriobójcze i polega ono na hamowaniu syntezy ściany komórkowej. Jest prawie całkowicie wchłaniany w jelicie, łatwo przenika do tkanek i płynów ustrojowych. Nie jest metabolizowany.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku,
  • Anafilaksja po zastosowaniu antybiotyków z grupy penicylin lub innych β-laktamowych,
  • Niemowlęta poniżej 3 miesięcy.

Dawkowanie Cedax zawiesina:
Doroślii: ostre bakteryjne zapalenie zatok, ostre zapalenie oskrzeli, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz powikłane i niepowikłane zakażenia dróg moczowych: 400 mg raz na dobę, pozaszpitalne zapalenie płuc: 200 mg 2 razy na dobę (co 12 h).

Dzieci w wieku >6 mies. - zapalenie gardła, ostre zapalenie ucha środkowego z wysiękiem zakażenia układu moczowego: 9 mg/kg mc. raz na dobę (maks. 400 mg na dobę); ostre zapalenie jelit pochodzenia bakteryjnego: 4,5 mg/kg mc. na dobę w 2 dawkach podzielonych (co 12 h).

Pacjenci dorośli z zaburzeniem czynności nerek - klirens kreatyniny (CCr) 30-49 ml/min: 200 mg na dobę; CCr 5-29 ml/min: 100 mg na dobę, U pacjentów dializowanych 2-3 razy w tygodniu podaje się 400 mg leku bezpośrednio po każdej dializie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel