FLIXOTIDE aerozol

  • FLIXOTIDE lek jest stosowany zapobiegawczo, w przebiegu ciężkiej astmy oskrzelowej u osób przyjmujących duże dawki steroidów. Leczenie tym flutykazonem pozawala na zmniejszenie dawki lub całkowite odstawienie steroidów.
  • FLIXOTIDE aerozol
Producent: GlaxoSmithKline
Skład: flutikazon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
flutikazon (Fluticasone propionate)

Wskazania:
Zapobiegawczo w astmie oskrzelowej
- astma łagodna - u pacjentów, którzy wymagają codziennego objawowego leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela
- astma umiarkowana - niestabilna lub nasilająca się astma, mimo regularnego stosowania leków zapobiegających napadom astmy lub tylko rozszerzających oskrzela
- astma ciężka - ciężka postać przewlekłej astmy oskrzelowej oraz wymagająca stosowania doustnych steroidów w celu opanowania objawów astmy

Działanie:
Substancja czynna flutikazon jest glikokortykosteroidem stosowanym wziewnie wykazującym działanie przeciwzapalne w obrębie drzewa oskrzelowego. Działa zmniejszając nasilenie objawów oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Działanie leku można zauważyć po 4-7 dniach. Biodostępność leku wynosi 12-26% po podaniu wziewnym. Wchłanianie z płuc jest na początku bardzo szybkie, a stopniowo spada. Reszta dawki jest połykana. Lek wydalany jest z kałem w 87-100% w postaci niezmienionej lub nieczynnego metabolitu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na flutikazon lub na substancje pomocnicze leku Flixotide

Dawkowanie Flixotide:
Lek podaje się wziewnie. W astmie podaje się 100 - 1000 µg 2 razy na dobę przy dawce początkowej w astmie łagodnej - 100-250 µg 2 razy na dobę; w astmie umiarkowanej - 250-500 µg 2 razy na dobę; w astmie ciężkiej - 500-1000 µg 2 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat: 50-100 µg 2 razy na dobę. Maksymalna dawka jaka jest dozwolona do stosowania u dzieci wynosi 200 µg 2 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel