FINLEPSIN tabletki

  • FINLEPSIN jest lekiem wykazującym działanie przeciwpadaczkowe i psychotropowe stosowanym padaczkach, idiopatycznych nerwobólach oraz w zapobieganiu napadom drgawek w alkoholowym zespole abstynencyjnym.
  • FINLEPSIN tabletki
Producent: Teva
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
karbamazepina (Carbamazepinum)

Wskazania:
- padaczka: napady częściowe proste i złożone; napady uogólnione toniczno-kloniczne (szczególnie wtórnie uogólnione), występujące w czasie snu oraz napady o postaciach mieszanych
- idiopatyczny nerwoból nerwu językowo-gardłowego
- idiopatyczny nerwoból nerwu trójdzielnego
- nerwoból nerwu trójdzielnego w przebiegu stwardnienia rozsianego
- ból w przebiegu neuropatii cukrzycowej
- zapobieganie napadom drgawkowym w alkoholowym zespole abstynencyjnym w warunkach szpitalnych

Działanie:
Substancja czynna karbamazepina blokuje przewodzenie synaptyczne zmniejszając w ten sposób przewodzenie wyładowań drgawkowych. Ograniczenie bólu osiąga poprzez zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych w jądrach rdzeniowych nerwu trójdzielnego. Substancja wykazuje nie tylko działanie przeciwdrgawkowe ale też psychotropowe. Wchłania się powoli, jednak niemal całkowicie. Stężenie maksymalne osiąga we krwi po 4-16 h. Karbamazepina wiąże się z białkami osocza w 48-53%, a w wątrobie ulega utlenianiu, deaminowaniu, hydroksylowaniu głównie do nieaktywnego metabolitu, ale również do 10,11-epoksydu karbamazepiny działającego przeciwdrgawkowo. Okres półtrwania karbamazepiny jest bardzo różny i wpływa na niego leczenie w monoterapii 11-13 h oraz w terapii skojarzonej 6-10 h. Metabolity są wydalane z moczem w 72% oraz w 28% z kałem. Warto pamiętać, że karbamazepina przenika przez barierę łożyska, dociera do płodu i jest wydzielana z mlekiem matki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na karbamazepinę (oraz inne substancje charakteryzujące się podobną budową chemiczną - TLPD) lub inne składniki leku Finlepsin
- zaburzenia czynności szpiku kostnego
- supresja szpiku kostnego w wywiadzie
- blok przedsionkowo-komorowy
- ostra porfiria przerywana
- stosowanie wraz z inhibitorami MAO, a także do 14 dni od zakończenia ich podawania
- jednocześnie z worykonazolem ponieważ zaburza działanie karbamazepiny

Dawkowanie Finlepsin:
Lek podawany jest doustnie. Leczenie rozpoczyna się od małych dawek, stopniowo zwiększanych do dawki podtrzymującej. Przeważnie stosuje się dawki 400-1200 mg na dobę w 1 lub kilku dawkach. Dawka maksymalna to 1600 mg. Lek powinno odstawiać się stopniowo. Tabletki są podzielne i należy je przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel