FLEET PHOSPHO SODA roztwór doustny

  • FLEET PHOSPHO SODA jest preparatem o działaniu oczyszczającym jelito grube. Stosowany jest w celu przygotowania pacjenta przed badaniem radiologicznym, endoskopowym lub operacją jelita grubego. Nie może być stosowany w leczeniu zaparć.
  • FLEET PHOSPHO SODA roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophos)

Wskazania:
Do oczyszczania jelita grubego przed:
- badaniem endoskopowym
- badaniem radiologicznym
- operacją jelita grubego

Działanie:
Substancje czynne leku Fleet Phospho Soda wykazują działanie przeczyszczające. Zwiększają ciśnienie osmotyczne treści jelita, zatrzymują w świetle jelita wodę doprowadzając do jego rozciągnięcia, co w efekcie pobudza perystaltykę i powoduje opróżnienie jelita.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- u dzieci poniżej 15 lat
- jeśli występują nudności, wymioty lub ból brzucha
- czynna choroba zapalna jelit
- zastoinowa niewydolność serca
- ostra niewydolność nerek
- rozpoznana lub podejrzewana przeszkoda w przewodzie pokarmowym
- wrodzone lub nabyte rozszerzenie okrężnicy (megacolon)
- perforacja przewodu pokarmowego
- niedrożność jelit
- wodobrzusze

Dawkowanie Fleet Phopho Soda:
Lek podawany jest doustnie. W zależności od godziny zaplanowanego zabiegu zaleca się schemat dawkowania pierwszy (zabieg do 12) lub drugi (zabieg po 12).

Pierwszy schemat: Dzień przed o 7.00 godz. - zamiast śniadania wypić co najmniej 1 szklankę płynu i przyjąć pierwszą dawkę leku (45 ml preparatu wypić po wymieszaniu z 1/2 szklanki zimnej wody), popić co najmniej 1 szklanką zimnej wody; 13.00 godz. - zamiast obiadu wypić co najmniej 3 szklanki płynu; 19.00 godz. - zamiast kolacji wypić co najmniej 1 szklankę płynu i przyjąć drugą dawkę leku (45 ml w 1/2 szklanki zimnej wody), popić co najmniej 1 szklanką zimnej wody; płyny można przyjmować do godz. 24.00.

Drugi schemat: Dzień przed o 13.00 godz. - można zjeść ostatni (lekki) posiłek przed badaniem, 19.00 godz. - zamiast kolacji wypić co najmniej 1 szklankę płynu i przyjąć pierwszą dawkę leku (45 ml w 1/2 szklanki zimnej wody), popić co najmniej 1 szklanką zimnej wody, przed snem należy wypić co najmniej 3 szklanki płynu. W dniu zabiegu: 7.00 godz. - zamiast śniadania wypić co najmniej 1 szklankę płynu i przyjąć drugą dawkę leku (45 ml preparatu w 1/2 szklanki zimnej wody), popić co najmniej 1 szklanką zimnej wody; płyny można przyjmować do godz. 8.00. Wypróżnienie następuje zwykle po 0,5-6 h od przyjęcia preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel