FLUCORTA syrop

  • FLUCORTA SYROP jest lekiem zawierającym flukonazol i stosowana jest do leczenia różnego rodzaju grzybic (skóry, paznokci), kandydoz (układowych, błon śluzowych) oraz w kryptokokowym zapaleniu opon mózgowych.
  • FLUCORTA syrop
Producent: Polfarmex
Skład: flukonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
flukonazol (Fluconazolum)

Wskazania:
- grzybica paznokci (onychomikoza),
- grzybice skóry stóp, tułowia, podudzi, a także łupież pstry i zakażenia drożdżakowe skóry właściwej
- kandydozy błon śluzowych pochwy, jamy ustnej i przełyku, otrzewnej, dróg moczowych
- kandydozy układowe (kandydemia, kandydoza rozsiana, kandydoza płuc)
- kryptokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
- w profilaktyce zapobiegania kandydozie u pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego oraz u pacjentów poddawanych chemio/radioterapii

Działanie:
Flucorta to lek przeciwgrzybiczy zawierający tiazolową pochodną flukonazol. Działanie zachodzi poprzez hamowanie zależnej od cytochromu P-450 demetylacji 14 alfa-lanosterolu stanowiącej istotne ogniwo biosyntezy ergosterolu grzyba. Działa przeciwgrzybiczo na szczepy Candida. Oporne są tylko szczepy C. krusei. Korzystne działanie hamujące wywiera też na Cryptococcus neoformans i Cr. gattii oraz na endemiczne pleśni Blastomyces dermatiditis, Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum i Paracoccidioides brasiliensis. Wchłanianie z przewodu pokarmowego jest na dobrym poziomie osiągając w osoczu stężenie 90% (max. stężenie po 0,5-1,5 h po przyjęciu). Z białkami osocza wiąże się w 11-12%. Flukonazol dobrze przenika do płynów ustrojowych jak i do tkanek. Metabolizm zachodzi w niewielkim stopniu. Jest inhibitorem CYP2C9, CYP3A4 oraz CYP2C19. Czas połowicznego rozpadu flukonazolu w osoczu wynosi ok. 30 h. Wydalany jest wraz z moczem, a 80% dawki występuje w moczu w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na flukonazol lub inne substancje pomocnicze preparatu Flucorta syrop
- jednoczesne podawanie z terfenadyną, pimozydem, cyzaprydem, astemizolem

Dawkowanie:
Preparat podaje się doustnie. Zwyczajowo stosowane dawki są zależne od choroby i ustala je lekarz, wahają się od 50 mg do 400 mg. U dzieci w przedziale 6 miesięcy do 13 lat nie przekraczać dawki 400 mg. Lek należy stosować dłuższy okres by móc zauważyć efekty.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel