Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GOPRAZOL kapsułki

  • Goprazol jest lekiem stosowanym w leczeniu choroby refluksowej przełyku, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w zapobieganiu nawrotom tych schorzeń, a także w eradykacji Helicobacter pylori.
  • GOPRAZOL kapsułki
Producent: S-LAB
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
• Refluksowe zapalenie przełyku – leczenie i profilaktyka
• Owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy
• Eradykacja Helicobacter pylori
• Zespół Zollingera-Ellisona
• Profilaktycznie podczas długotrwałego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także leczenie owrzodzeń powstałych po stosowaniu tych leków

Działanie:
Goprazol to inhibitor pompy protonowej (H+/K+-ATP-azy) – enzymu odpowiedzialnego za wydzielanie kwasu solnego w komórkach okładzinowych żołądka. Efektem jego działania jest zmniejszenie kwasowości treści żołądkowej. Lek blokuje końcowy etap produkcji kwasu solnego, niezależnie od czynnika stymulującego wydzielanie żołądkowe. Działanie leku utrzymuje się przez 24h od zastosowania, a maksymalny efekt jest osiągany po około 4 dniach. Lek wchłania się w jelitach, metabolizowany jest w wątrobie, a wydalany głównie przez nerki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na omeprazol lub którykolwiek ze składników preparatu
• Równoczesne stosowanie nelfinawiru

Dawkowanie Goprazol:
Lek należy przyjmować doustnie najlepiej rano unikając łączenia z posiłkiem, popijając odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. U pacjentów z zaburzeniami połykania lub u dzieci lek można stosować poprzez otwarcie kapsułki i połknięcie jej zawartości lub poprzez zmieszanie zawartości kapsułki z woda lub sokiem owocowym. Schemat dawkowania u dorosłych: Choroba wrzodowa dwunastnicy - 20 mg raz na dobę przez 2-4 tygodnie. Jeżeli dawka nie jest wystarczająca można ją zwiększyć do 40 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy - 20 mg raz na dobę. Choroba wrzodowa żołądka - 20 mg raz na dobę przez 4-8 tygodni. Jeżeli dawka nie jest wystarczająca można ją zwiększyć do 40 mg raz na dobę przez 8 tygodni. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka - 20-40 mg raz na dobę. Eradykacja Helicobacter pylori – schemat terapii skojarzonej ustala lekarz – zwykle 20 mg omeprazolu 2 razy na dobę przez tydzień lub 40 mg raz na dobę przez tydzień. Profilaktyka i leczenie owrzodzeń żołądka i dwunastnicy podczas stosowania NLPZ - 20 mg raz na dobę przez 4-8 tygodni. Choroba refluksowa przełyku - 20 mg raz na dobę przez 4-8 tygodni. W przypadku ciężkiej postaci - 40 mg raz na dobę przez 8 tyg. Długotrwałe leczenie pacjentów po przebytym refluksowym zapaleniu przełyku - 10 mg raz na dobę. Leczenie objawowej choroby refluksowej przełyku - 10-20 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Zespół Zollingera-Ellisona - zalecana dawka początkowa wynosi 60 mg raz na dobę, dawka podtrzymująca wynosi 20-120 mg na dobę. Dawki większe niż 80 mg należy podawać w dawkach podzielonych.

Schemat dawkowania u dzieci: Refluksowe zapalenie przełyku (czas leczenia 4-8 tygodni) oraz leczenie objawowe zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądkowej (czas leczenia 2-4 tygodni) – lek można stosować u dzieci powyżej 1 roku życia o masie ciała powyżej 10 kg - 10 mg raz na dobę, w razie konieczności 20 mg na dobę. Powyżej 2 roku życia i masie ciała powyżej 20 kg - 20 mg raz na dobę, w razie konieczności 40 mg na dobę. Eradykacja Helicobacter pylori – masa ciała 15-30 kg - terapia skojarzona 10 mg omeprazolu 2 razy na dobę przez tydzień. Masa ciała 31-40 kg - terapia skojarzona 20 mg omeprazolu 2 razy na dobę przez tydzień. Masa ciała powyżej 40 kg - terapia skojarzona 20 mg omeprazolu 2 razy na dobę przez tydzień.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel