GLIMEHEXAL tabletki

  • Glimehexal jest lekiem obniżającym wysokie stężenie glukozy we krwi w przebiegu cukrzycy typu 2. Zmniejsza insulinooporność tkanek obwodowych i ułatwia utylizację glukozy w organizmie.
  • GLIMEHEXAL tabletki
Producent: Sandoz
Kategoria:Cukrzyca
Skład: glimepiryd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
glimepiryd (Glimepiridum)

Wskazania:
Cukrzyca typu 2 (insulinoniezależna), która nie jest dobrze kontrolowana dieta i wysiłkiem fizycznym

Działanie:
Glimehexal to lek hipoglikemizujący, będący pochodną sulfonylomocznika. Mechanizm działania polega na nasileniu uwalniania endogennej insuliny z wysp β trzustki poprzez działanie na swoiste receptory SUR. Dochodzi do zamknięcia zależnego od ATP-azy kanału potasowego, depolaryzacji błony komórkowej, otwarcia kanałów wapniowych, napływu wapnia do wnętrza komórki i uwolnienia insuliny z ziarnistości trzustki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na glimepiryd, sulfonamidy lub którykolwiek ze składników preparatu
• Cukrzyca typu 1
• Kwasica ketonowa
• Śpiączka cukrzycowa
• Ciężka niewydolność wątroby lub nerek
• Ciąża i karmienie piersią – w tym okresie pacjentka chora na cukrzycę powinna stosować insulinę

Dawkowanie Glimehexal:
Lek stosuje się doustnie bezpośrednio przed lub w trakcie śniadania, popijając odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. Dawka powinna być ustalona indywidualnie przez lekarza na podstawie wyników oznaczania stężeń glukozy we krwi. Początkowo glimepiryd podaje się w dawce 1 mg na dobę. Jeśli taka dawka nie zapewnia odpowiedniego stężenia glukozy we krwi, należy stopniowo ją zwiększać co okres 1-2 tygodni, aż do osiągnięcia dawki dobowej 2 mg, 3 mg lub 4 mg. Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 6 mg.

Informacje dodatkowe:
Podczas leczenia doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi konieczne jest przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej. Ponadto należy regularnie oznaczać stężenie glukozy we krwi oraz stężenie hemoglobiny glikowanej. W czasie leczenia preparatem zaleca się również kontrolę czynności wątroby oraz obrazu krwi. Uwaga kierowcy! - przedawkowanie preparatu może objawiać się sennością i osłabieniem koncentracji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel