GENTAMICIN KRKA roztwór do wstrzykiwań

  • Gentamicin Krka jest lekiem przeciwbakteryjnym o szerokim spektrum działania, stosowanym w leczeniu ciężkich zakażeń. Wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii Gram (+) i (-).
  • GENTAMICIN KRKA roztwór do wstrzykiwań
Producent: Krka
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
siarczan gentamycyny (Gentamicini sulfas)

Wskazania:
• Zakażenia ogólnoustrojowe
• Zakażenia narządów jamy brzusznej
• Posocznica
• Zapalenia dróg żółciowych
• Zapalenia dróg moczowych
• Zapalenia otrzewnej
• Zakażenia dróg oddechowych
• Ciężkie zakażenia niemowląt i noworodków

Działanie:
Gentamicin Krka to antybiotyk aminoglikozydowy o działaniu bakteriobójczym. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy białek w komórce bakteryjnej. Lek zwalcza zakażenia wywołane przez bakterie G (+) - Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus saprophyticus, Listeria monocytogenes oraz G (-) - Escherichia coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Salmonella spp., Shigella spp., Providencia spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Hafnia spp., Edwardsiella spp., Arizona spp., Pseudomonas aeruginosa, Brucella spp., Moraxella spp., Pasteurella multocida, Francisella tularensis, Acinetobacter calcoaceticus, Aeromonas spp., Campylobacter pylori, Campylobacter jejuni. Gentamycyna ulega dystrybucji do prawie wszystkich narządów w organizmie. Nie jest metabolizowana w wątrobie. Wydalana jest w formie niezmienionej, aktywnej, głównie przez nerki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na gentamycynę, inne antybiotyki aminoglikozydowe lub którykolwiek ze składników preparatu
• Ciąża i karmienie piersią (tylko za zgodą lekarza)
• Nużliwość mięśni

Dawkowanie Gentamicin Krka:
Lek może być podawany domięśniowo lub dożylnie. Dorośli, młodzież, dzieci – od 3 do 6 mg/kg masy ciała na dobę podawane najkorzystniej w jednej dawce lub podzielone na 2 dawki podawane co 12 h. Niemowlęta od 2 miesiąca życia – od 4,5 do 7,5 mg/kg masy ciała na dobę, podawane najkorzystniej w jednej dawce lub podzielone na 2 dawki podawane co 12 h. Noworodki - od 4 do 7 mg/kg masy ciała na dobę w pojedynczej dawce. W przypadku pacjentów z niewydolnością nerek - dawkę początkową należy podać jak u osób z prawidłową czynnością nerek, a następnie należy przedłużyć odstęp między kolejnymi dawkami lub zmniejszyć dawki leku, w zależności od stężenia kreatyniny w surowicy. Stężenie gentamycyny we krwi po 30-60 min po podaniu dożylnym lub domięśniowym powinno wynosić co najmniej 5 µg/ml. W przypadku pacjentów hemodializowanych podaje się gentamycynę w dawce 1-1,5 mg/kg masy ciała po zakończeniu dializy. W przypadku pacjentów poddawanych dializie otrzewnowej podaje się dawkę 1 mg/kg masy ciała w 2 litrach płynu dializacyjnego.

Informacje dodatkowe:
Uwaga kierowcy! – lek może powodować przemijające zaburzenia równowagi nawet po zakończeniu leczenia

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel