Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GLIPIZIDE BP tabletki

  • Glipizide BP jest lekiem obniżającym wysokie stężenie glukozy we krwi w przebiegu cukrzycy typu 2. Zmniejsza insulinooporność tkanek obwodowych i ułatwia utylizację glukozy w organizmie.
  • GLIPIZIDE BP tabletki
Producent: Galena
Kategoria:Cukrzyca
Skład: glipizyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
glipizyd (Glipizidum)

Wskazania:
Cukrzyca typu 2 (insulinoniezależna), która nie jest dobrze kontrolowana dieta i wysiłkiem fizycznym

Działanie:
Glipizide BP to lek hipoglikemizujący, będący pochodną sulfonylomocznika. Mechanizm działania polega na nasileniu uwalniania endogennej insuliny z wysp β trzustki poprzez działanie na swoiste receptory SUR. Dochodzi do zamknięcia zależnego od ATP-azy kanału potasowego, depolaryzacji błony komórkowej, otwarcia kanałów wapniowych, napływu wapnia do wnętrza komórki i uwolnienia insuliny z ziarnistości trzustki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na glipizyd, sulfonamidy lub którykolwiek ze składników preparatu
• Cukrzyca typu 1
• Kwasica ketonowa
• Śpiączka cukrzycowa
• Ciężka niewydolność wątroby, nerek
• Choroby tarczycy
• Równoczesne stosowanie mikonazolu
• Ciąża i karmienie piersią – w tym okresie pacjentka chora na cukrzycę powinna stosować insulinę

Dawkowanie Glipizide BP:
Lek stosuje się doustnie, popijając odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. Dawka powinna być ustalona indywidualnie przez lekarza na podstawie wyników oznaczania stężeń glukozy we krwi. Zalecana dawka początkowa leku to 5 mg. W przypadku osób w podeszłym wieku, pacjentów z niewydolnością wątroby lub łagodną postacią cukrzycy – zalecana dawka początkowa to 2,5 mg. Dawka maksymalna dobowa wynosi 20 mg. Dawka maksymalna jednorazowa wynosi 15 mg. Jeżeli lek wymaga zmiany dawkowania, należy to zrobić dopiero po kilku dniach od przyjęcia danej dawki, ponieważ stężenie glipizydu w osoczu odpowiadające stanowi stacjonarnemu ustala się po 5 dobach stosowania preparatu. Lek należy przyjmować 30 minut przed posiłkiem. Jeżeli dawka dobowa jest większa niż 15 mg, zaleca się przyjmowanie jej w dwóch podzielonych częściach rano i wieczorem.

Informacje dodatkowe:
Podczas leczenia doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi konieczne jest przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej. Ponadto należy regularnie oznaczać stężenie glukozy we krwi oraz stężenie hemoglobiny glikowanej. Uwaga kierowcy! - przedawkowanie preparatu może objawiać się sennością i osłabieniem koncentracji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel