GOPTEN kapsułki

  • GOPTEN jest lekiem obniżającym podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu łagodnego i umiarkowanego nadciśnienia oraz niewydolności serca.
  • GOPTEN kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
trandolapryl (trandolaprilum)

Wskazania:
• Stany podwyższonego ciśnienia tętniczego
• Objawowa niewydolność serca
• Zaburzenia czynności lewej komory u pacjentów po przebytym zawale

Działanie:
Gopten to inhibitor konwertazy angiotensyny I – enzymu, który odpowiada w organizmie za powstawanie angiotensyny II. Działanie leku w konsekwencji prowadzi do ograniczenia wydzielania aldosteronu z kory nadnerczy i zmniejszenia objętości krwi krążącej. Ponadto lek działa hemodynamicznie – rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza opór obwodowy w naczyniach i zmniejsza obciążenie wstępne serca. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi występuje po 1 godzinie od zażycia leku i utrzymuje się około 24h.

Przeciwskazania:
• Nadwrażliwość na trandolapryl lub którykolwiek ze składników preparatu
• Obrzęk naczynioruchowy dziedziczny lub w wywiadzie po stosowaniu innych leków z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny I
• Ciąża i karmienie piersią

Dawkowanie Gopten:
Lek jest stosowany doustnie. Kapsułki należy przyjmować o stałej porze, nie rozgryzać i popijać odpowiednią ilością wody. Schemat dawkowania u dorosłych: W przypadku nadciśnienia tętniczego – zalecana dawka początkowa wynosi 0,5-2 mg raz na dobę. Obniżenie ciśnienia krwi po zastosowaniu dawki 0,5 mg obserwuje się jedynie u niewielkiej liczby pacjentów. Dawkę należy stopniowo podwajać, co 1-4 tygodni, aż do osiągnięcia maksymalnej dawki 4-8 mg na dobę. Dawka podtrzymująca wynosi zazwyczaj 1-4 mg na dobę. Jeżeli reakcja pacjenta na dawkę 4-8 mg na dobę jest zbyt mała, należy rozważyć wprowadzenie terapii skojarzonej. Zaburzenia czynności lewej komory po zawale serca - lek można podać 3 dnia po zawale, zaczynając od 0,5-1 mg raz na dobę. Następnie dawkę należy stopniowo zwiększać, maksymalnie do 4 mg raz na dobę. Gdy wystąpi objawowe niedociśnienie można czasowo zaprzestać zwiększania dawki. Najkorzystniej jest zmniejszyć dawki podawanych jednocześnie leków rozszerzających naczynia i leków moczopędnych. Dawkę trandolaprylu można zmniejszyć tylko wtedy, gdy opisane powyżej postępowanie okazało się nieskuteczne lub nie może być zastosowane. Niewydolność serca - Leczenie należy rozpocząć od dawki 0,5-1 mg raz na dobę.

Informacje dodatkowe:
Uwaga kierowcy ! – na początku leczenia mogą wystąpić zawroty głowy lub senność.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel