Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GREPID tabletki

  • Grepid jest lekiem przeciwzakrzepowym, stosowanym profilaktycznie w celu zapobiegania epizodom zakrzepowo-zatorowym, przede wszystkim u pacjentów z miażdżycą naczyń krwionośnych oraz po przebytym zawale lub udarze.
  • GREPID tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
klopidogrel (Clopidogrelum)

Wskazania:

  • Profilaktyka przeciwzakrzepowa u osób po zawale, udarze niedokrwiennym, a także ze zdiagnozowaną chorobą naczyń obwodowych lub z ostrym zespołem wieńcowym
  • Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych w miażdżycy i migotaniu przedsionków

Działanie:
Grepid to inhibitor szlaku agregacji płytek krwi zależnego od ADP. Klopidogrel jest prolekiem, który w organizmie przekształca się do aktywnego metabolitu. Mechanizm działania polega na wybiórczym wiązaniu się leku z płytkowym receptorem purynowym P2Y12, uniemożliwiając ekspresję receptora glikoproteinowego IIb/IIIa. W konsekwencji prowadzi to do zahamowania agregacji płytek krwi, indukowanej przez ADP, ale także przez inne substancje. Lek dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Efekt przeciwzakrzepowy występuje już po kilku godzinach od zastosowania, a działanie maksymalne pojawia się między 3 a 7 dniem. Po odstawieniu leku aktywność przeciwpłytkowa utrzymuje się jeszcze przez około 5 dni. Lek metabolizowany jest w wątrobie i w 50% wydalany przez nerki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na klopidogrel lub którykolwiek ze składników preparatu
• Ciężka niewydolność wątroby
• Krwawienia i krwotoki
• Ciąża i karmienie piersią (tylko za zgodą lekarza)

Dawkowanie Grepid:
Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego, niezależnie od posiłków. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. Dorośli – zalecana dawka 75 mg na dobę. W przypadku ostrego zespołu wieńcowego (bez uniesienia odcinka ST) – stosowanie należy rozpocząć od pojedynczej dawki nasycającej 300 mg, a następnie zażywać dawkę 75 mg raz na dobę. Zaleca się terapię skojarzoną klopidogrelu z kwasem acetylosalicylowym, ale ASA nie powinno się przyjmować więcej niż 100 mg w pojedynczej dawce, ze względu na ryzyko krwawień. W przypadku ostrego zawału mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST - leczenie klopidogrelem należy rozpocząć od dawki nasycającej 300 mg, a następnie podawać dawkę 75 mg raz na dobę w skojarzeniu z ASA i lekami trombolitycznymi lub bez leków trombolitycznych. U pacjentów powyżej 75 roku życia leczenie klopidogrelem należy rozpocząć bez podawania dawki nasycającej. W przypadku migotania przedsionków - klopidogrel należy podawać w pojedynczej dawce dobowej 75 mg. Równocześnie należy rozpocząć i kontynuować stosowanie kwasu acetylosalicylowego (75-100 mg na dobę).

Informacje dodatkowe:
Stosowanie klopidogrelu jest związane z ryzykiem pojawienia się krwawień. W pierwszych tygodniach stosowania leku zaleca się monitorowanie pacjentów i kontrolę morfologii krwi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel