HARMONET tabletki

 • Harmonet stanowi doustną antykoncepcję hormonalną. Może być przyjmowany przez kobiety w wieku rozrodczym, u których wykluczono wszystkie bezwzględne przeciwskazania do stosowania preparatu.
 • HARMONET tabletki
Producent: Pfizer
Kategoria:Antykoncepcja
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
etinylestradiol (ethinylestradiolum), gestoden (gestodenum)

Wskazania:
Zapobieganie nieplanowanej ciąży

Działanie:
Harmonet to preparat złożony, jednofazowy, estrogenowo-gestagenowy. Działanie etinylestradiolu polega na hamowaniu dojrzewania pęcherzyków Graafa poprzez zmniejszanie wydzielania hormonu folikulotropowego (FSH) w organizmie. Natomiast gestoden hamuje wydzielanie hormonu luteinizującego (LH) i tym samym nie dopuszcza do owulacji oraz wpływa na właściwości fizyko-chemiczne śluzu szyjki macicy. Wnikanie plemników jest utrudnione, a błona śluzowa macicy nie jest przystosowana do zagnieżdżenia zarodka.

Przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu 
 • Rak piersi i inne nowotwory estrogenozależne
 • Endometrioza
 • Krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii
 • Nadciśnienie
 • Nowotwór wątroby i ciężkie choroby wątroby
 • Zaburzenia zakrzepowo-zatorowe
 • Zakrzepica (także w wywiadzie)
 • Choroby naczyń mózgowych lub tętnic wieńcowych
 • Cukrzyca
 • Migreny
 • Znaczna hipertriglicerydemia z zapaleniem trzustki
 • Ciąża i karmienie piersią

Dawkowanie:
Preparat przyjmuje się doustnie – 1 tabletkę codziennie przez 21 dni o tej samej porze, zgodnie z kierunkiem strzałek na opakowaniu. Po 21 dniach należy zrobić 7-dniową przerwę. Kolejne opakowanie należy rozpocząć po zakończeniu 7-dniowej przerwy. Krwawienie wstępuje po około 2-3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki z opakowania. W przypadku rozpoczęcia zażywania preparatu u kobiet, które nie stosują innej antykoncepcji hormonalnej - przyjmowanie preparatu należy rozpocząć pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, czyli 1 dnia cyklu. Dopuszczalne jest rozpoczęcie przyjmowania tabletek w 2-7 dniu cyklu, ale w tym przypadku należy przez pierwsze 7 dni przyjmowania preparatu stosować dodatkowe niehormonalne metody zapobiegania ciąży. W przypadku zmiany z innego złożonego doustnego preparatu antykoncepcyjnego - przyjmowanie preparatu należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki z dotychczasowego opakowania, ale nie później niż następnego dnia po zwykle stosowanej przerwie lub po okresie stosowania nieaktywnych tabletek dotychczasowego preparatu. W przypadku zmiany z preparatu zawierającego tylko progesteron – preparat Harmonet należy przyjąć następnego dnia po odstawienu wcześniejszego preparatu, ale przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Pominięcie dawki preparatu – ochrona przed ciążą może ulec osłabieniu – jeżeli opóźnienie jest mniejsze niż 12 h należy przyjąć tabletkę jak najszybciej. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Jeżeli opóźnienie w przyjęciu 1 aktywnej tabletki jest większe niż 12 h lub pominięto 2 lub więcej aktywnych tabletek, ostatnią pominiętą tabletkę należy przyjąć możliwie jak najszybciej, co może oznaczać nawet przyjęcie 2 tabletek tego samego dnia. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Dodatkowo przez kolejnych 7 dni należy stosować niehormonalne metody zapobiegania ciąży. Jeżeli ostatnią aktywną tabletkę przyjęto przed zakończeniem 7-dniowego okresu, w którym należy stosować niehormonalne metody zapobiegania ciąży, to kolejne opakowanie należy rozpocząć natychmiast, bez stosowanej zwykle 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Do czasu zakończenia drugiego opakowania preparatu zazwyczaj nie występuje krwawienie z odstawienia, niemniej jednak w dniach, w których stosuje się tabletki może wystąpić plamienie. Jeżeli krwawienie z odstawienia nie wystąpi po zakończeniu drugiego opakowania, przed wznowieniem przyjmowania tabletek należy wykluczyć ciążę. Wystąpienie biegunki i/lub wymiotów - jeżeli w ciągu 4 h od przyjęcia tabletki wystąpiły wymioty lub biegunka to istnieje ryzyko, że tabletka mogła nie ulec całkowitemu wchłonięciu – wówczas należy przyjąć następną i wykorzystać do tego celu zapasowe opakowanie. W przypadku wystąpienia ciąży bezwzględnie należy zaprzestać stosowania preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel