IVISTATYNA tabletki

  • IVISTATYNA obniża poziomu cholesterolu całkowitego oraz trójglicerydów. Przyczynia się do zwiększenia stężenia frakcji HDL oraz zmniejszenia frakcji LDL. Sprawdza się w przypadku hipercholesterolemii.
  • IVISTATYNA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Hipercholesterolemia (Hipercholesterolemia pierwotna, także heterozygotyczna hipercholesterolemia rodzinna, hiperlipidemia złożona (mieszana)) – u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 10 roku życia. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych.

Działanie:
Lek zawiera substancję o nazwie atorwastatyna, która jest wybiórczym, kompetencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do postaci mewalonianu, który jest prekursorem steroli (również cholesterolu). Przyczynia się do ograniczenia poziomu cholesterolu i lipoprotein we krwi w wyniku zatrzymania czynności reduktazy HMG-CoA, w konsekwencji ograniczając syntezowanie cholesterolu w wątrobie i powodując wzrost liczby receptorów cząsteczek „dobrego cholesterolu" na powierzchni błony komórkowej komórek wątrobowych. Intensyfikuje to wychwyt i katabolizm LDL. Ogranicza produkcję „złego cholesterolu" i zmniejsza jego poziom. Substancja czynna leku powoduje spadek stężenia cholesterolu całkowitego nawet o 30-46%, apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów o 14-33%, cholesterolu-LDL o 41-61%, oraz wzrost stężenia cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1.

Przeciwwskazania:

  • uczulenie na składniki preparatu
  • aktywna choroba żołądka
  • zwiększona czynność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy trwająca dłuższy czas, bez wyjaśnienia jej przyczyny
  • ciąża
  • laktacja
  • stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują efektywnych sposób zapobiegania ciąży

Dawkowanie Ivistatyna:
Stosować doustnie bez względu na porę dnia i przyjmowanie posiłków. Dawkę ustala lekarz dostosowując ją indywidualnie do każdego pacjenta. Zazwyczaj stosuje się na początku 10 mg x 1/24h. Dawkę można zwiększać w odstępie przynajmniej 4 tygodni. Nie przyjmować więcej niż 80 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel