KARBAGEN tabletki

  • KARBAGEN jest lekiem przeciwdrgawkowym, którego działanie polega m.in. na zatrzymaniu powtarzających się wyładowań neuronalnych oraz ograniczeniu rozprzestrzeniania się impulsów synaptycznych.
  • KARBAGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
okskarbazepina (Oxcarbazepinum)

Wskazania:
Napady padaczkowe częściowe, także te przebiegające z wtórnie uogólnionymi atakami toniczno-klonicznymi, u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia w ramach monoterapii bądź leczenia skojarzonego

Działanie:
Preparat przeciwpadaczkowy zawiera okskarbazepinę. Jej działanie dotyczy przede wszystkim zatrzymania sensytywnych na napięcie kanałów sodowych, w wyniku czego dochodzi do stabilizacji zbyt mocno pobudzonych błon neuronalnych, zablokowania powtarzających się wyładowań neuronalnych i ograniczenia rozprzestrzeniania się impulsów synaptycznych. Dodatkowo intensyfikuje przewodzenie potasowe i moduluje, zależne od stopnia napięcia, kanały wapniowe. Po zastosowaniu okskarbazepina ulega całkowitego wchłonięciu z przewodu pokarmowego i ulega przekształceniu do czynnego metabolitu (MHD). Substancja czynna leku jest wydalana przede wszystkim w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na składniki leku
  • Wiek poniżej 6 roku życia

Dawkowanie Karbagen:
Stosować doustnie, w dwóch dawkach podzielonych. Dawka powinna być dostosowywana do efektów terapii. U osób dorosłych stosować na początku 600 mg/24h, (8-10 mg/kg mc./dobę) w 2 dawkach. Jeżeli istnieją ku temu przesłanki dawka może zostać zwiększona po 7 dniach. Efekt terapeutyczny obserwuje się w przypadku przyjmowania 600-2400 mg/24h. Dzieciom powyżej 6 roku życia należy na początku podawać 8-10 mg/kg mc./dobę w 2 dawkach. Dawka może być zwiększana co 7 dni o maksymalnie 10 mg/kg mc./24. Nie należy przekraczać dawki maksymalnej 46 mg/kg mc./24. W leczeniu skojarzonym, pozytywne rezultaty zauważa się po zastosowaniu średniej dawki podtrzymującej, wynoszącej około 30 mg/kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel