FLUTIXON kapsułki

  • FLUTIXON jest lekiem zawierającym propionian flutykazonu, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej dorosłych pacjentów. Jego stosowanie pozwala obniżyć lub wykluczyć leczenie steroidami.
  • FLUTIXON kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
propionian flutykazonu (Fluticasonum)

Wskazania:
W astmie oskrzelowej pacjentów dorosłych:
- łagodna, gdy wymagane jest codzienne objawowe leczenie lekami rozszerzającymi oskrzela
- umiarkowana, postać niestabilna lub nasilająca się astma, mimo regularnego stosowania leków zapobiegających napadom astmy lub tylko rozszerzających oskrzela
- ciężka postać przewlekłej astmy oskrzelowej, która wymaga stosowania doustnych steroidów w celu opanowania objawów astmy
- objawowe leczenie osób z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP)

Działanie:
Flutykazon do stosowania wziewnego jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym w obrębie płuc. Zmniejsza nasilenie objawów oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Również zmniejsza objawy POChP. Zawiera mniej nieaktywnych cząstek flutykazonu w stosunku do odpowiedników dlatego też dawka została zmniejszona o połowę. Działanie leku można zauważyć po 4-7 dniach, natomiast w POChP po 6 miesiącach. Wchłanianie z płuc jest na początku bardzo szybkie, a stopniowo spada. Reszta dawki jest połykana. Lek wydalany jest z kałem w 87-100% w postaci niezmienionej lub nieczynnego metabolitu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na flutikazon lub na substancje pomocnicze leku Flutixon

Dawkowanie:
Lek podaje się wziewnie. W astmie podaje się 125-500 µg 2 razy na dobę przy dawce początkowej w astmie łagodnej - 125 µg 2 razy na dobę; w astmie umiarkowanej - 125-250 µg 2 razy na dobę; w astmie ciężkiej - 250-500 µg 2 razy na dobę. W POChP u dorosłych 250 µg 2 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel