KLIMICIN injekcje

  • KLIMICIN ze względu na zawartość klindamycyny, zaliczany jest do grupy antybiotyków linkozamidowych. Przeznaczony jest do stosowania w postaci iniekcji mięśniowych albo dożylnych u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 2rż.
  • KLIMICIN injekcje
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Skład: klindamycyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klindamycyna (Clindamycinum)

Wskazania:
Zakażenia o ciężkim przebiegu, których przyczyną są bakterie reagujące na działanie klindamycyny, np. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia tkanek miękkich i skóry, zakażenia kości i stawów wywołane przez gronkowce, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia żeńskich organów rozrodczych (spowodowane przez bakterie beztlenowe).

Działanie:
Lek jest antybiotykiem linkozamidowym, który zawiera klindamycynę. Wykazuje silne właściwości bakteriostatyczne albo bakteriobójcze. Jego działanie obejmuje takie bakterii jak: Staphylococcus aureus i S. epidermidis, Streptococcus spp. - zwłaszcza S. pyogenes i S. pneumoniae, Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Bacteroides fragilis, Fusobacterium spp. Na działanie antybiotyku pozostają niewrażliwe Enterococcus spp. i Gram-ujemne bakterie tlenowe. Charakteryzuje się opornością krzyżową z linkomycyną i erytromycyną.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na składniki preparatu (na klindamycynę albo inne składniki leku)
  • Stosowanie u noworodków
  • Okres karmienia piersią
  • W ciąży podawać wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności

Dawkowanie Klimicin:
Stosować domięśniowo albo dożylnie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. W przypadku ciężkich zakażeń stosować 600-1200 mg/24h w 2,3 albo 4 dawkach podzielonych. Przy bardzo ciężkich zakażeń stosować 1200-1700 mg/24h w 2,3 albo 4 dawkach podzielonych. W przypadku zakażeń zagrażających życiu podawać dożylnie do 4800 mg/24h. Dzieciom powyżej 2 rż. do 16 lat podawać 20-40 mg/kg mc./24h w 3-4 dawkach (nie więcej niż 40 mg/kg mc./24h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel