KETREL tabletki

  • KETREL to preparat o działaniu przeciwpsychotycznym przeznaczony do stosowania doustnego. Dzięki zawartości kwetiapiny eliminuje i łagodzi symptomy chorobowe, towarzyszące schizofrenii oraz chorobie dwubiegunowej.
  • KETREL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwetiapina (Quetiapinum)

Wskazania:
Schizofrenia. Ciężkie albo umiarkowanie silne epizody manii, związane z chorobą dwubiegunową. Epizody depresyjne występujące w przebiegu choroby dwubiegunowej. Zapobieganie epizodom manii, depresji i mieszanym u pacjentów wrażliwych na leczenie kwetiapiną

Działanie:
Preparat przeciwpsychotyczny działa na bazie kwetiapiny, która charakteryzuje się szerokim spektrum oddziaływania na receptory. Posiada powinowactwo do receptora serotoninowego (5HT2) w mózgu, a także do receptorów dopaminowych w mózgu (D1 i D2). Wykazuje również znaczne powinowactwo do receptorów histaminowych i α1-adrenergicznych oraz nieco mniejsze do receptorów α2-adrenergicznych i serotoninowych 5HT1A. Po zastosowaniu doustnym lek łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego oraz jest w znacznej części metabolizowany.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na substancje składowe leku. Jednoczesne stosowanie inhibitorów CYP3A4 (m.in. inhibitory proteazy HIV, azolowe środki przeciwgrzybicze z grupy azoli, klarytromycyna, erytromycyna, nefazodon).

Dawkowanie Ketrel:
Stosować doustnie.

Przy schizofrenii stosować x 2/24h, przez pierwsze 4 dni leczenia podawać preparat wg następującego schematu: 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień. Później zwiększyć dawkę do 300-450 mg/24h. Można maksymalnie stosować 750 mg/24h.
W przypadku manii stosować x 2/24h, przez pierwsze 4 dni leczenia podawać lek wg następującego schematu: 100 mg - 1. dzień, 200 mg - 2. dzień, 300 mg - 3. dzień, 400 mg - 4. dzień. Potem można zwiększać dawkę o 200 mg, tak aż w 6 dniu leczenia zastosowana zostanie najwyższa dopuszczalna dawka wynosząca 800 mg/24h.
W przypadku epizodów depresji podawać x 1/24h, przed snem. Przez pierwsze 4 dni leczenia stosować preparat wg następującego schematu: 50 mg - 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień. Potem dawka może zostać zwiększona do maksymalnie 600 mg/24h.
W ramach zapobiegania epizodom manii i depresji kontynuować leczenie podając taką samą dawkę, z zakresu 300-800 mg/24h w dwóch dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel