KLABAX zawiesina

  • KLABAX to antybiotyk, który odpowiada za leczenie stanów chorobowych u dzieci, związanych z zakażeniem drobnoustrojami. Działa przeciwbakteryjnie i zwalcza np. Streptococcus pyogene, Helicobacter pylori.
  • KLABAX zawiesina
Producent: Ranbaxy
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klarytromycyna (Clarithromycinum)

Wskazania:
Leczenie zakażeń spowodowanych obecnością bakterii reagujących na klarytromycynę u dzieci powyżej 6 miesiąca życia do 12 roku życia: zakażenia w obrębie układu oddechowego, zakażenia skóry i tkanki podskórnej, ostre zapalenie ucha środkowego.

Działanie:
Preparat zawiera klarytromycynę. Jest antybiotykiem makrolidowym przeznaczonym do stosowania doustnego. Charakteryzuje się silnymi właściwościami bakteriobójczymi. Jego działanie obejmuje bakterie Gram-ujemne (Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Helicobacter pylori), bakterie Gram-dodatnie (Streptococcus pyogene), a także Legionella pneumophila, Chlamydophila pneumoniae, M. chelonae, M. intrazellulare, Mycobacterium avium, M. kansasii, Mycoplasma pneumoniae. Nie wrażliwe na działanie klarytromycyny pozostają Escherichia coli, Klebsiella spp. i Pseudomonas aeruginosa. Po zastosowaniu doustnym lek szybko zostaje wchłonięty z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na substancje składowe leku
  • Jednoczesne stosowanie alkaloidów sporyszu, astemizolu, cyzaprydu, pimozydemu i terfenadyny, a także inhibitorów reduktazy HMG-CoA (statyny)
  • Znaczne zaburzenia czynności wątroby wraz z zaburzeniami pracy nerek
  • Wydłużenie odstępu QT albo arytmia komorowa

Dawkowanie Klabax zawiesina:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesiąca życia do 12 roku życia stosować 7,5 mg/kg mc. X 2/24h. Dawka 500 mg x 2/24h podawana jest w przypadku ciężkich zakażeń.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel