IMIGRAN tabletki

  • IMIGRAN jest preparatem mającym w swoim składzie sumatryptan, substancję mającą zastosowanie doraźne w ostrych napadach migreny z aurą lub bez aury.
  • IMIGRAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sumatryptan (Sumatriptan)

Wskazania:
- ostre napady migreny z aurą lub bez aury

Działanie:
Imigran to lek przeciwmigrenowym - selektywny agonista receptorów serotoninowych 5-HT1D. Sumatryptan wybiórczo zwęża naczynia krwionośne obszaru ukrwienia tętnicy szyjnej, nie wpływając na przepływ mózgowy. Wpływa hamująco również na aktywność nerwu trójdzielnego. Działanie leku rozpoczyna sie po 30 minutach. Szybko się wchłania z przewodu pokarmowego. Biodostępność sumatryptanu wynosi 14%, a z białkami osocza wiąże się w 14-21%. Metabolizowany głównie przez monoaminooksydazę A i usuwany wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu to 2 h. Farmakokinetyka sumatryptanu po podaniu doustnym nie jest istotnie zakłócana przez napady migreny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sumatryptan lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku
- zawał serca, choroba niedokrwienna serca, dławica Prinzmetala, choroby naczyń obwodowych lub objawy choroby niedokrwiennej serca
- jednoczesne stosowanie z preparatami zawierającymi ergotaminę lub jej pochodne (w tym metyzergid) lub jakiegokolwiek leku z grupy tryptanów lub innych agonistów receptora 5-HT1
- jednoczesne stosowanie z inhibitorami MAO i 14 dni od przerwania przyjmowania
- umiarkowane i ciężkie oraz łagodne niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
- udar mózgu lub przemijający mózgowy napad niedokrwienny
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Imigran:
Preparat przyjmowany jest doustnie. Imigran należy przyjąć zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Dorosłym podaje się jednorazowo 50 mg, w niektórych przypadkach 100 mg. W przypadku nawrotu objawów można podać kolejną dawkę, nie wcześniej niż 2 h po zastosowaniu pierwszej dawki. Nie przekraczać dawki dobowej 300 mg i nie stosować zapobiegawczo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel