INDIX COMBI tabletki

  • INDIX COMBI jest lekiem zawierającym peryndopryl i indapamid, Substancje te obniżają ciśnienie i są stosowane do leczenia nadciśnienia tętniczego samoistnego.
  • INDIX COMBI tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
peryndopryl, indapamid (Perindoprilum, Indapamidum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze samoistne

Działanie:
Indix Combi jest lekiem złożonym z soli tozylatowej peryndoprylu - inhibitora ACE i indapamidu - chlorosulfamoilowego leku moczopędnego. Połączenie tych składników daje synergizm działania przeciwnadciśnieniowego. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę. Przekształca angiotensynę I w angiotensynę II oraz pobudza wydzielanie aldosteronu w korze nadnerczy i rozkład bradykininy. Indapamid hamuje wchłanianie zwrotne sodu zwiększając jego wydalanie. Odpowiada również za wzrost wydalania chlorków z moczem oraz w mniejszym stopniu, wydalanie potasu i magnezu. Zwiększa to wytwarzanie moczu i działa przeciwnadciśnieniowo. U pacjentów z nadciśnieniem, niezależnie od wieku, preparat wywołuje zależne od dawki działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi zarówno skurczowe jak i rozkurczowe, w pozycji leżącej lub stojącej. Indapamid szybko się wchłania po podaniu doustnym, a stężenie maksymalne osiąga po około 12 h, wiążąc się przy tym z białkami osocza w 79%. Zbędne metabolity usuwane są z moczem (70% dawki) oraz z kałem (22%). Okres połowicznego rozpadu wynosi około 18 h. Peryndopryl również szybko się wchłania, osiąga stężenie maksymalne po godzinie. Peryndopryl jest prolekiem i 27% dawki dociera do krwi w postaci czynnego metabolitu peryndoprylatu (osiąga stężenie maksymalne w 3-4 h). Z białkami osocza wiąże się w 20%. Metabolit wydalany jest z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl lub inne inhibitory ACE, indapamid lub inne sulfonamidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Indix Combi
- pacjenci poddawani dializie
- nieleczona niewyrównana niewydolność serca
- obrzęk naczynioruchowy (obrzęk Quincke'go) w wywiadzie związany z uprzednim leczeniem inhibitorami ACE
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży
- karmienie piersią
- ciężka niewydolność nerek
- hipokaliemia
- encefalopatia wątrobowa lub inne ciężkie zaburzenia czynności wątroby

Dawkowanie Indix Combi:
Lek podawany jest doustnie. U dorosłych zaleca się jedną tabletkę raz dziennie rano. Należy popić jedną szklanką wody. Jeżeli po miesiącu nie uzyska się kontroli ciśnienia krwi należy podwoić dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel