IMIGRAN NASAL spray

  • IMIGRAN zawiera substancję czynną sumatryptan, którą stosuje się doraźnie w ostrych napadach migreny z aurą lub bez aury. Postać donosowa przeznaczona jest w celu osiągnięcia szybkiego działania przeciwbólowego lub gdy migrena przebiega z wymiotami.
  • IMIGRAN NASAL spray
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sumatryptan (Sumatriptan)

Wskazania:
- ostre napady migreny z aurą lub bez aury

Działanie:
Imigran to lek o działaniu przeciwmigrenowym należący do selektywnych agonistów receptorów serotoninowych 5-HT1D. Działa w obszarze ukrwienia tętnicy szyjnej wybiórczo zwężając naczynia krwionośne (nie wpływa jednak na przepływ mózgowy). Hamuje też aktywność nerwu trójdzielnego. Działanie leku rozpoczyna się po 15 minutach. Bardzo szybko się wchłania i osiąga maksymalne stężenie we krwi po 1-1,5 h przy biodostępności 15,8%. Z białkami osocza wiąże się w 14-21%. Metabolizowany głównie przez monoaminooksydazę A i usuwany wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu to 2 h. Farmakokinetyka sumatryptanu po podaniu do nosa nie jest istotnie zakłócana przez napady migreny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sumatryptan lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku
- jednoczesne stosowanie z preparatami zawierającymi ergotaminę lub jej pochodne (w tym metyzergid) lub jakiegokolwiek leku z grupy tryptanów lub innych agonistów receptora 5-HT1
- jednoczesne stosowanie z inhibitorami MAO i 14 dni od przerwania przyjmowania
- zawał serca, choroba niedokrwienna serca, dławica Prinzmetala, choroby naczyń obwodowych lub objawy choroby niedokrwiennej serca
- umiarkowane i ciężkie oraz łagodne niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
- udar mózgu lub przemijający mózgowy napad niedokrwienny
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Imigran Nasal:
Lek podawany donosowo. Preparat należy przyjąć zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Dorosłym podaje się jednorazowo 20 mg do jednego nozdrza. U niektórych pacjentów skuteczna może być dawka 10 mg. W przypadku nawrotu objawów można podać kolejną dawkę, nie wcześniej niż 2 h po zastosowaniu pierwszej dawki. Nie przekraczać dawki dobowej 40 mg i nie stosować zapobiegawczo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel