INFANRIX IPV+HIB szczepionka ampułko-strzykawka

  • INFANRIX IPV+HIB to szczepionka mająca na celu czynne uodpornianie dzieci od 2 mż. przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis i zakażeniom Haemophilus influenzae typu b. Nie podawać dzieciom powyżej 36 miesiąca życia.
  • INFANRIX IPV+HIB szczepionka ampułko-strzykawka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
toksoid błoniczy, toksoid tężcowy, szczepionka przeciw H. influenzae typ b, szczepionka przeciw krztuścowi, szczepionka przeciw poliomyelitis (inaktywowana) (Diphtheria toxoid, Haemophilus influenzae type b vaccine, Pertussis vaccine, Poliomyelitis vaccine, Tetanus toxoid)

Wskazania:
W celu uodpornienia dzieci od 2 do 36 mż. na choroby:
- krztusiec
- błonicę
- tężec
- poliomyelitis
- zakażenia Haemophilus influenzae typu b

Działanie:
Infanrix IPV+HIB jest to szczepionka złożona zawierająca trzy oczyszczone antygeny krztuśca (toksoid krztuścowy, hemaglutynina włókienkowa i pertaktyna) adsorbowane na wodorotlenku glinu, toksoid błoniczy i toksoid tężcowy. W jej skład wchodzą też 3 typy inaktywowanego wirusa polio oraz oczyszczony fosforan polirybozylorybitolu (PRP) polisacharydu otoczkowego Haemophilus influenzae typu b szczep 20,752, związany kowalencyjnie z toksoidem tężcowym. Acelularne składniki pałeczek krztuśca (PT, FHA i pertaktyna) są wyodrębniane z Bordetella pertussis. W procesie inaktywacji i oczyszczenia toksyn produkowanych przez Corynebacterium diphtheriae i Clostridium tetani otrzymuje się toksoid błoniczy i tężcowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki szczepionki, neomycynę, polimyksynę lub polisorbat 80
- reakcje alergiczne po wcześniejszym podaniu szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio (inaktywowanej) lub Hib
- encefalopatia o nieznanej etiologii, która wystąpiła w ciągu 7 dni po podaniu szczepionki zawierającej antygeny krztuśca
- ostre infekcje lub inne choroby wywołujące gorączkę

Dawkowanie Infanrix IPV+HIB:
Szczepionkę podaje się głęboko domięśniowo w przednio-boczną część uda. Każdą dawkę podawać powinno się w inne miejsce. Szczepienie pierwotne składa się z 3 dawek podawanych co miesiąc między 2 a 6 mż.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel