INFANRIX HEXA szczepionka ampułko-strzykawka

  • INFANRIX HEXA PFS jest to szczepionka mająca na celu czynne uodpornienie dzieci przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b.
  • INFANRIX HEXA szczepionka ampułko-strzykawka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
antygeny krztuścowe, toksoid tężcowy, toksoid błoniczy, antygen powierzchniowy wirusa zapalenia wątroby typu B, polisacharyd Haemophilus influenzae typu b, inaktywowany poliowirus (Diphtheria toxoid, Pertussis vaccine, Tetanus toxoid, Haemophilus influenzae type b vaccine, Hepatitis B vaccine, Poliomyelitis vaccine)

Wskazania:
Szczepionkę Infanrix hexa stosuje się w szczepieniu dzieci poniżej trzeciego roku życia przeciwko
- błonicy
- tężcowi
- krztuścowi
- wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- poliomyelitis (polio)
- chorobom wywoływanym przez Hib (jak bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych)

Działanie:
Infanrix HEXA PFS jest skojarzoną szczepionką uodparniającą na błonicę, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, poliomyelitis i Haemophilus influenzae typu b. Badania wykazały, że odpowiedź na antygeny krztuśca wynosi 84% i 88,7%. W okresie pięcioletnim skuteczność komponenty Hib zawartej w dwóch szczepionkach sześciowalentnych, z których jedną był Infanrix hexa, była na poziomie 90,4% w przypadku pełnego cyklu szczepienia pierwotnego oraz 100% dla dawki uzupełniającej (niezależnie od szczepienia pierwotnego). Stężenie ochronne przeciwciał przeciw WZW B utrzymywało się, co najmniej przez 3,5 roku u ponad 90% dzieci zaszczepionych czterema dawkami szczepionki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki szczepionki, neomycynę lub polimyksynę
- uczulenie po wcześniejszym podaniu szczepionek przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, polio lub Hib
- encefalopatia o nieznanej etiologii, która wystąpiła w ciągu 7 dni po podaniu szczepionki zawierającej antygeny krztuśca
- ostre i ciężkie choroby podczas, których dziecko gorączkuje

Dawkowanie Infanrix Hexa:
Szczepionkę podaje się głęboko domięśniowo, a każdą kolejną dawkę powinno podawać się w inne miejsce. Schemat szczepień ustala lekarz jednak powinien on być zgodny z Programem Szczepień Ochronnych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel