INHIBACE PLUS tabletki

  • INHIBACE PLUS to preparat zawierający hydrochlorotiazyd skojarzony z cylazaprylem stosowany w nadciśnieniu tętniczym u dorosłych w przypadku gdy sam cylazapryl nie wystarcza do kontroli ciśnienia w monoterapii.
  • INHIBACE PLUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd, cylazapryl (Hydrochlorothiazide, Cilazapril)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze u dorosłych

Działanie:
Preparat Inhibace Plus jest połączeniem inhibitora enzymu konwertującego - cylazaprylu z diuretykiem tiazydowym - hydrochlorotiazydem. Połączone ze sobą substancje dają charakter addytywny działania hipotensyjnego. Czynny metabolit cylazaprylu - cylazaprylat hamuje aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron. Działanie to utrzymuje się przez 1 dobę. Hydrochlorotiazyd zwiększa diurezę i działanie hipotensyjne poprzez zwiększenie wydalania sodu i chlorków. Cylazaprylat wykazuje 60% biodostępność po podaniu doustnym, osiągając stężenie maksymalne po 2h. Wydalany jest z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu to 9 h. Hydrochlorotiazyd osiąga biodostępność 65% i stężenie maksymalne po 2 h. Również wydalany jest z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cylazapryl, inne inhibitory ACE, hydrochlorotiazyd, inne diuretyki tiazydy, sulfonamidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Inhibace Plus
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- przebyty obrzęk naczynioruchowy po leczeniu inhibitorami ACE
- zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min/1,73 m2) lub bezmocz
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Inhibace Plus:
Lek podaje się doustnie. Przyjmuje się 1 tabletkę raz na dobę, najlepiej o tej samej porze dnia, przed lub po jedzeniu. Tabletki połykać w całości popijając wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel