INFANRIX DTPA szczepionka ampułko-strzykawka

  • INFANRIX DTPA jest to szczepionka mająca na celu czynne uodpornienie przeciw krztuścowi, błonicy i tężcowi u dzieci od 2 mż - szczepienie podstawowe. Także jako dawka przypominająca u dzieci w wieku 6 lat.
  • INFANRIX DTPA szczepionka ampułko-strzykawka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
anatoksyna krztuścowa, anatoksyna błonicza, anatoksyna tężcowa (Diphtheria toxoid, Pertussis vaccine, Tetanus toxoid)

Wskazania:
- uodpornienie na choroby: krztusiec, błonica, tężec - szczepionka podstawowa
- szczepionka przypominająca u dzieci w wieku 6 lat

Działanie:
Infanrix DTPA jest skojarzoną szczepionką błoniczo-tężcowo-krztuścową tzw. acelularna. Z kultur Corynebacterium diphtheriae i Clostridium tetani otrzymano toksoidy błoniczy i tężcowy, które zostały inaktywowane i oczyszczone. Natomiast z kultur Bordetella pertussis wyizolowano acelularny składnik krztuścowy. Szczepienie przeprowadza się o upływie miesiąca od zakończenia cyklu szczepienia pierwotnego w okresie pierwszych 6 miesięcy życia. Po szczepieniu przypominającym w 2 roku życia odpowiedź na antygeny krztuśca wzrosła i wynosiła 96%. Skuteczność ochronna szczepionki w przypadku krztuśca w warunkach narażenia wynosi 88,7%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na któryś ze składników szczepionki lub wystąpienie objawów nadwrażliwości po wcześniejszym podaniu szczepionki przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi acelularnej (DTPa), szczepionki przeciwko błonicy i tężcowi (DT) lub szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi pełnokomórkowej (DTPw)
- encefalopatia o nieznanej etiologii, która wystąpiła w ciągu 7 dni po podaniu szczepionki zawierającej antygeny krztuśca
- ostre infekcje lub inne choroby przebiegające z gorączką
- nie stosować u dzieci powyżej 7 rż. ponieważ w tym wieku zaleca się podawanie mniejszej dawki toksoidu błoniczego

Dawkowanie Infanrix DTPA:
Szczepionkę podaje się głęboko domięśniowo. Każdą dawkę podaje się w inne miejsce. Schemat szczepienia podstawowego składa się z 3 dawek po 0,5 ml (szczepienie pierwotne) oraz dawki uzupełniającej (0,5 ml) podanej w 2 rż. Dawka przypominająca powinna być podana w 6 rż.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel