INHIBACE tabletki

  • INHIBACE jest lekiem zawierającym cylazapryl, który wykazuje działanie hipotensyjne. Ma zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w przewlekłej niewydolności serca.
  • INHIBACE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cylazapryl (Cilazapril)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze
- przewlekła niewydolność serca

Działanie:
Lek Inhibace zawiera cylazapryl, który jest wybiórczym, długo działającym inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE). Hamuje aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron oraz konwersję nieaktywnej angiotensyny I w angiotensynę II (substancja o silnym działaniu naczynioskurczowym). Preparat jest skutecznie stosowany we wszystkich stopniach nadciśnienia tętniczego pierwotnego, a także w nadciśnieniu tętniczym pochodzenia nerkowego. Lek obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie tętnicze krwi zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Sybstancja czynna jest przekształcana do aktywnego metabolitu - cylazaprylatu. Dostępność biologiczna wynosi 60%, a stężenie maksymalne jest osiągane po 2h. Wydalanie zachodzi wraz z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu to ok. 9 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku Inhibace lub inne inhibitory ACE
- przebyty obrzęk naczynioruchowy po leczeniu inhibitorami ACE
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Inhibace:
Lek podawany doustnie. W nadciśnieniu tętniczym dawka początkowa to 1 mg raz na dobę. Dawka podtrzymująca to 2,5-5 mg na dobę. W przewlekłej niewydolności serca dawka początkowa to 0,5 mg na dobę. Dawka dobowa maksymalna to 5 mg. Przyjmować po lub przed jedzeniem o tej samej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel