IRBESARTAN PFIZER tabletki

  • IRBESARTAN PFIZER zawiera irbesartan stosowany w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym oraz w leczeniu współistniejącej choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego.
  • IRBESARTAN PFIZER tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
irbesartan (Irbesartan)

Wskazania:
- leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego
- leczenie współistniejącej choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 jako część przeciwnadciśnieniowego postępowania terapeutycznego

Działanie:
Irbesartan jest antagonistą receptora angiotensyny II (typ AT1). Substancja czynna odpowiada za blokowanie wszystkich działań angiotensyny II. Wybiórczy antagonizm wobec receptorów angiotensyny II prowadzi do zwiększenia stężenia we krwi reniny i angiotensyny II oraz spadku stężenia aldosteronu. Lek nie hamuje działania ACE (kininazy II), enzymu odpowiedzialnego za powstawanie angiotensyny II i rozkład bradykininy do nieczynnych metabolitów. Preparat dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego osiągając biodostępność 60-80%. Z białkami wiąże się w 96%. Metabolizm zachodzi w wątrobie przy udziale CYP2C9. Czas połowicznego rozpadu wynosi 11-15 h. Substancja czynna i metabolity są usuwane w 20% z moczem i 80% z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na irbesartan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku
- drugi i trzeci trymestr ciąży

Dawkowanie Irbesartan Pfizer:
Lek podawany jest doustnie. Dawka zwyczajowa to 300 mg na dobę. Tabletki popija się wodą i przyjmuje niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel