ITRAX kapsułki

  • ITRAX jest lekiem zawierającym itrakonazol i stosowanym w leczeniu zakażeń grzybiczych i grzybic m.in. narządów płciowych, błon śluzowych, łupież pstry, grzybice układowe, kryptokokoza układowa.
  • ITRAX kapsułki
Producent: Axxon
Skład: itrakonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
itrakonazol (Itraconazolum)

Wskazania:
- zakażenia narządów płciowych - grzybica pochwy i sromu
- zakażenia skóry, błony śluzowej lub oczu
- łupież pstry
- kandydoza jamy ustnej
- grzybicze zakażenie rogówki
- grzybice paznokci wywołane przez dermatofity i (lub) drożdżaki
- grzybice układowe - aspergiloza układowa i kandydoza układowa
- kryptokokoza układowa (w tym kryptokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych)
- w przypadkach braku skuteczności leczenia pierwszego rzutu; histoplazmoza, sporotrychoza, parakokcydioidomikoza, blastomikoza

Działanie:
Itrax jest lekiem przeciwgrzybiczym o szerokim zakresie działania. Lek zaburza syntezę ergosterolu w komórkach grzybów. Itrakonazol hamuje wzrost takich grzybów jak dermatofity (Trichophyton spp., Microsporum spp., Epidermophyton floccosum); drożdżaki (Candida spp., w tym C. albicans, C. glabrata i C. krusei, Cryptococcus neoformans, Pityrosporum spp., Trichosporon spp., Geotrichum spp.); Aspergillus spp.; Histoplasma spp.; Paracoccidioides brasiliensis; Sporothrix schenckii; Fonsaecaea spp.; Cladosporium spp; Blastomyces dermatitidis; Pseudallescheria boydii; Penicillium marneffei oraz inne drożdżaki i grzyby. Spośród drożdżaków Candida spp. najmniej wrażliwe na działanie itrakonazolu są Candida krusei, Candida glabrata i Candida tropicalis, które wykazują niekiedy całkowitą oporność na działanie leku in vitro. Lek szybko się wchłania po podaniu doustnym, a maksymalne stężenie występuje po 2-5 h. Biodostępność itrakonazolu wynosi ok. 55%. Jest ona największa, jeśli kapsułki przyjmuje się bezpośrednio po obfitym posiłku. Lek wiąże się w osoczu z białkami w 99,8%. Itrakonazol jest bardzo dobrze i szybko dystrybuowany do większości tkanek. Stężenie leku w płucach, nerkach, wątrobie, kościach, żołądku, śledzionie i mięśniach jest 2-3 razy większe niż w osoczu. Stężenie w mózgu odpowiada stężeniu w osoczu. Metabolizm zachodzi w wątrobie głównie z udziałem CYP3A4. Wydalanie substancji zachodzi w postaci nieczynnych metabolitów z moczem (ok. 35%) w ciągu 1 tyg. oraz z kałem (ok.54%).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na itrakonazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne stosowanie następujących leków:
- substratów metabolizowanych przez CYP3A4, mogących spowodować wydłużenie odstępu QT w zapisie EKG (astemizol, beprydyl, cyzapryd, dofetylid, lewacetylmetadol (lewometadyl), mizolastyna, pimozyd, chinidyna, sertindol i terfenadyna)
- inhibitorów reduktazy HMG-CoA metabolizowanych przez CYP3A4, takich jak lowastatyna i symwastatyna
- triazolamu i podawanego doustnie midazolamu
- alkaloidów sporyszu, takich jak: dihydroergotamina, ergometryna (ergonowina), ergotamina i metyloergometryna (metyloergonowina)
- nizoldypiny
- rozpoznane zaburzenia czynności komór serca, takie jak zastoinowa niewydolność serca lub zastoinowa niewydolność serca w wywiadzie, z wyjątkiem leczenia zakażeń zagrażających życiu lub innych ciężkich zakażeń
- ciąża
- kobiety w wieku rozrodczym, leczone preparatem powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji - należy ją kontynuować, aż do okresu wystąpienia krwawienia miesiączkowego po zakończeniu stosowania leku

Dawkowanie Itrax:
Lek podaje się doustnie. Połykać w całości po posiłku. Dawkę i częstość dawkowania ustala indywidualnie lekarz. Stosuje się dawki od 100 mg do 200 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel