HEVIRAN tabletki

  • HEVIRAN zawiera acyklowir stosowany w leczeniu zakażeń skóry i błon śluzowych spowodowanych wirusem opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Także zalecany w wirusie ospy wietrznej i półpaśca (Varicella-zoster).
  • HEVIRAN tabletki
Producent: Polpharma
Kategoria:Przeciwwirusowe
Skład: acyklowir
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
acyklowir (Aciclovirum)

Wskazania:
- zakażenia skóry i błon śluzowych wywołane wirusem opryszczki pospolitej (Herpes simplex)
- pierwotne i nawracające opryszczkowe zakażenie narządów płciowych
- w zapobieganiu nawrotom opryszczki pospolitej
- wirus ospy wietrznej
- wirus półpaśca (Varicella-zoster)

Działanie:
Heviran zawiera acykolwir o działaniu przeciwwirusowym. Hamuje on namnażanie patogennych wirusów z grupy herpes (Herpes simplex (HSV) typu 1 i 2 oraz Varicella-zoster (VZV)). Działanie leku jest wybiórcze. Acyklowir po przemianach jest wbudowywany w wirusowy DNA w postaci trójfosforanu acyklowiru i kończy syntezę łańcucha DNA hamując jego replikację. Acyklowir nie działa toksycznie na zdrowe komórki organizmu. Z przewodu pokarmowego wchłania się częściowo, z białkami wiąże się w 9-33%. Stężenie leku w płynie mózgowo-rdzeniowym stanowi ok. 50% stężenia w osoczu. Wydalanie zachodzi wraz z moczem w postaci niezmienionej, a 10-15% wydalane jako metabolit 9-karboksymetoksymetyloguaniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na acyklowir, walacyklowir lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Heviran

Dawkowanie Heviran:
Lek podaje się doustnie. W zależności od schorzenia u dorosłych 3-5 dawek na dobę po 200 mg co ok. 4h (w opryszczce). Stosować przez 5 dni. W pozostałych schorzeniach dawkować według zaleceń lekarza. U dzieci od 2 lat w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej stosuje się dawkę dla dorosłych. Leczenie zakażeń wirusem ospy wietrznej: dzieci od 6 lat: 800 mg 4 razy na dobę; dzieci 2-5 lat: 400 mg 4 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel